Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Bardzo niezadowolona para młoda-Kraków 2012 r.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbigniew Swiderski
gaduła
gaduła


Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 292
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 3 Sie 2012, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak przewidywałem Pan Młody chce zwrot kasy za swoje zdjęcia.
Ale wstyd...
Po zwrocie 1000zł będą się zdjęcia podobały?
Nie wstyd Panu publicznie ośmieszczać się?

Wybrał Pan fotografa na podstawie jego zdjęć które nie są ani lepsze ani gorsze od zdjęć z Pańskiego ślubu. O co teraz więc cały ten krzyk?
_________________
Nie robię zdjęć artystycznych i kreatywnych.

ewaluna napisał:
Naprawdę,musisz z dumą patrzeć w lustro,Ty,który przychodzisz tu z kagankiem oświaty fotograficznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rff
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 12
Skąd: Kraków / K-ce / Gdynia

PostWysłany: Pią 3 Sie 2012, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram powyższe. Oczywiście jest to tylko moja opinia ale wydaje mi się, że para młoda szuka sposobu na wyciągnięcie 1000zł. Album barańskiego tani nie był i z odbitkami kosztował pewnie 300-350zł. Pan młody twierdzi, że nie znał stopnia profesjonalizmu fotografa mimo, że jego portfolio jest dostępne w internecie. Wykonanie zdjęć na ślubie to stworzenie dzieła subiektywnego, tak jak każdy malarz inaczej namaluje obraz tak każdy fotograf zrobi inny reportaż. Zleceniodawca nie powinien mieć zarzutów do fotografa, że zrobił zdjęcia w swoim stylu i (nienajlepszej) jakości (jednak) tej samej co w portfolio. Jestem nieźle przerażony zachowaniem pary młodej, chyba będę musiał swoje umowy obudować jeszcze kilkoma punktami na takie przypadki.. Natomiast słownictwo Panny Młodej podchodzi mi pod publiczną obrazę wizerunku fotografa.. Zalecałbym inez konwersację na innym poziomie jeżeli zamierza coś osiągnąć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
delikatna0
guru
guru


Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 3905
Skąd: Łopolskie ;)

PostWysłany: Pią 3 Sie 2012, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję iść do sądu - sprawa będzie załatwiona. Skoro PM tak jest przekonana o swojej racji, to otrzyma nie tylko zwrot całej gotówki, jaką uiścili, ale również zadośćuczynienie. Bo przecież ślub i wesele są tylko raz w życiu, a fotograf ewidentnie "zniszczył" im ten dzieńuśmiech


błazenada
_________________
"Śmiało, bądźmy delikatni!" oczko

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pią 3 Sie 2012, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

delikatna0 Z tym sądem to też nie wiadomo jak będzie. Sąd opiera się na dowodach a nie na poszlakach. W tym celu musiałby wypowiedzieć się biegły sądowy w tej dziedzinie. A jeszcze ile ta sprawa by się ciągnęła? Wiesz, jak nasze sądy pięknie działają.

Co do samego tematu: ja proponuję, aby tą dyskusję zakończyć, bo więcej już nie zmienimy. Oczywiście tematu nie zamykam, ale czy warto dalej rozdrapywać te sprawy? My jako postronni całej prawdy i tak nie poznamy do końca. Wiemy tylko tyle, co tu zostało napisane. I tyle. Aż tyle.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
delikatna0
guru
guru


Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 3905
Skąd: Łopolskie ;)

PostWysłany: Pią 3 Sie 2012, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM to był rodzaj ironii z mojej strony. Z autopsji wiem jak wyglądają sprawy toczące się przed sądem. Po prostu nie rozumiem, jak można wywlekać takie rzeczy na ogólnopolskie fora. Ktoś napisał negatywną opinię i gdyby nie fakt, że usługodawca sam się odezwał i zaczął komentować, to pewnie zaczelibyśmy pocieszać szanowną PM, jaka to nie jest poszkodowana. Pewnie w eter poszłaby informacja, że ten i tamten nie zasługuje na czyjąkolwiek uwagę. Trochę to przykre.
_________________
"Śmiało, bądźmy delikatni!" oczko

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sob 4 Sie 2012, 8:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale tak jest we wszystkich tego typu sprawach tutaj na forum i na innych forach. Mieliśmy przypadki, że usługodawca odezwał się, a mamy takie sprawy powiedzmy otwarte gdzie usługodawca olał temat.
W wielu sprawach jest tak, że para młoda jest czasami sama sobie winna , a chce zgonić całą winę na usługodawcę, żeby mu jeszcze dopiec.
Ale też są sprawy, gdzie rzeczywiście usługodawca zawinił.
Zobaczymy, co dalej będzie z tą sprawą, myślę , że niedługo temat zamkniemy.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
malachowskim
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 34
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Sob 4 Sie 2012, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuje dopisywać do umowy punkt:
Kod:
W razie braku zastrzeżeń przekazanych w momencie odbioru dzieła (w przypadku odbioru osobistego) lub w terminie 1 dnia od momentu odbioru przedmiotu umowy (w przypadku odbioru przez osobę wyznaczoną) uznaje się, iż został przyjęty bez zastrzeżeń.

i po sprawie.
Zwrot kasy: dobre Very Happy - za darmo z albumem będzie się podobało i Młodzi będą rozgłaszać jaki to fotograf jeleń przestraszył się i mamy zdjęcia za darmo. Jeszcze na dodatek zgłosił chęć przekazania plików RAW parze młodej - to już całkowicie zmieszanie fotografa z błotem.

Co mnie bardzo zaciekawiło to że Para Młoda zaczęła rościć pretensje do źle wykonanej usługi dopiero po trzech dniach. Czyli zdjęcia i wasz album nie był dla was aż tak ważny?

A może Młodzi chcą wyrwać 1000zł bo brakuje im do wyjazdu w góry język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Sob 4 Sie 2012, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawa jestem czy z pozostałych weselno-ślubnych usługodawców jesteście podobnie niezadowoleni i też macie roszczenia w stosunku do nich?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inez
kandydat
kandydat


Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 11

PostWysłany: Sro 8 Sie 2012, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

malachowskim napisał:
Proponuje dopisywać do umowy punkt:
Kod:
W razie braku zastrzeżeń przekazanych w momencie odbioru dzieła (w przypadku odbioru osobistego) lub w terminie 1 dnia od momentu odbioru przedmiotu umowy (w przypadku odbioru przez osobę wyznaczoną) uznaje się, iż został przyjęty bez zastrzeżeń.

i po sprawie.
Zwrot kasy: dobre Very Happy - za darmo z albumem będzie się podobało i Młodzi będą rozgłaszać jaki to fotograf jeleń przestraszył się i mamy zdjęcia za darmo. Jeszcze na dodatek zgłosił chęć przekazania plików RAW parze młodej - to już całkowicie zmieszanie fotografa z błotem.

Co mnie bardzo zaciekawiło to że Para Młoda zaczęła rościć pretensje do źle wykonanej usługi dopiero po trzech dniach. Czyli zdjęcia i wasz album nie był dla was aż tak ważny?

A może Młodzi chcą wyrwać 1000zł bo brakuje im do wyjazdu w góry język


TAK WŁAŚNIE!wykrzyknikwykrzyknikwykrzyknik!!Potrzebujemy 1000zl na wyjazd w góry! Proponuję zamieścić w umowie punkt, że po uregulowaniu wszystkich płatności usługodawca NIE zobowiązuje się do wystawienia rachunku za wykonaną usługęwykrzyknik! Tak jak zrobił to Pan Arkadiusz! Rozumiem, że wypowiada się tutaj większość kolegów z branży więc szkoda polemizować i udowadniać, że faktycznie ujęcia nie są szczęśliwe, czasem wystarczyło troszkę przekręcić aparat i kadr byłby lepszy. W kościele - czerń i biel pewnie ze względu na "cepiate" kolory i sztuczne światło - taki standardowy zabieg jak nie wychodzą kolory właściwie. W kościele ze 2 zdjęcia Panie Arkadiuszu- całkiem fajne ale źle skadrowane. Pewnie ksiądz albo świecznik przeszkadzał, ale to wystarczyło się przesunąć...no i na koniec...Zdjęcie grupowe polega na tym, żeby wszystkich pokazać - nie zawsze się udaje i czasem jedna czy dwie osoby mają zamknięte oczy, czy schowają się na kimś wyższym. Ale to (kurna!!) jak jest 150- 200 osób na weselu!! U Nas nie widać ,(nie było) ogromu ludzi... Ech... Kolejna lipa. Takie rzeczy się sprawdza na żywo. W tym wypadku tej foty nie powinien Pan pokazać klientom po prostu - chyba lepiej byłoby powiedzieć, że lepiej będzie jej nie dawać, bo dałem dupy. AHA!! Jeszcze nigdy nie słyszeliśmy o tym, żeby ktoś nie uzgodnił wcześniej formy albumu albo nie oparł się na opinii klientów jakie foty im się podobają i jakie chcieliby w albumie. Bardzo złym pomysłem jest dawać większość fotek - trzeba być pewnym tego ,że fota jest ok, spojrzeć na nią z każdej strony, myśleć przy robieniu... I wtedy możesz mieć pewność, że materiał albo jakaś część jest ok. Tutaj to wygląda jak kwestia przypadku ze zbyt małą ilościa fotek na dodatek - bo Pan Arek nawet z tych przypadkowych chyba nie miał co wybrać...

popr.pis./mod/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 8 Sie 2012, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wasze zdjęcia poziomem nie odbiegają od tych z portfolio, a na stronce fotografa wyraźnie widać, że nie jest profesjonalistą - napisał, że kilka lat się zajmuje fotografią, "odkąd kupił lustrzankę".
Co Wami powodowało, że wybraliście fotografa z kiepskim doświadczeniem i portfolio? Pytam z ciekawości, bo konkurencja na rynku jest duża, mogliście na pewno wybrać bardziej obiecującą ofertę.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group