Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Fotografia ślubna w stylu RETRO
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Czw 29 Mar 2012, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

format napisał:
ale bardziej zaawansowaną obróbkę, wymagającą inwencji, pomysłowości fotografa, taką obróbkę, której na pewno Młoda Para nie będzie w stanie wykonać.
(linki do zdjęć można zobaczyć w poście Formata)


Jeśli mam być całkowicie szczera to... całkowicie nie rozumiem niby czemu Młoda Para - nie będzie w stanie wykonać zdjęć wyglądających identycznie jak te co zaprezentowałeś. Wydaje mi się, że zależy to od umiejętności, dobrych pędzli i odrobiny obycia. Jeśli ktoś jest przysłowiową "nogą" w temacie, to rzeczywiście, może uznać coś takiego za kolejny cud świata...
Sama wykonuję podobne przeróbki, w różne strony - czasem odświeżam stare zdjęcia, nawet niektóre koloruję i bynajmniej - nie jestem specjalistą a efekty są cóż... na tyle dobre, że nie do odróżnienia. Zasada jest jedna - należy posiadać poprawnie wykonane, wykadrowane zdjęcie. Wykonanie samego efektu na zdjęciach jest bardzo proste i nie wymaga jakichś niebywałych działań fotograficznych. Inwencja i pomysłowość, to już się chyba tyczy samego zdjęcia a nie jego stylizacji?

Juliette napisał:
Urok starych zdjęć polega właśnie na tym, że są stare, a drobne rysy, zabrudzenia, to ząb czasu, którego nie da się nadać sztuczne.


Podpisuję się wszystkimi kończynami. Zdjęcia, które są stare z racji swojego wieku są wprost genialne i niespotykane. Te sztucznie postarzane, cóż... jakoś średnio mi pasują. Tak samo nie lubię zdjęć na których naniesione są napisy.
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
4kfoto
kandydat
kandydat


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 33
Skąd: Cieszyn, Śląsk

PostWysłany: Czw 29 Mar 2012, 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cinnamonnek napisał:

Podpisuję się wszystkimi kończynami. Zdjęcia, które są stare z racji swojego wieku są wprost genialne i niespotykane. Te sztucznie postarzane, cóż... jakoś średnio mi pasują. Tak samo nie lubię zdjęć na których naniesione są napisy.


Problem w tym, iż rzadko spotkać można dobrą konwersję w fotografii cyfrowej do postaci czarno-białej. Najczęściej jest to machnięcie jakimiś suwaczkami w PS, co daje efekt bardziej szaro-szary niż prawdziwy cz-b. Jak do tego dodamy sztuczne postarzenie (nieumiejętnie) wtedy rodzi się prawdziwy kicz.

Co innego gdy sesja, czy tam te kilka ujęć, zrobionych jest z użyciem prawdziwego filmu czarno-białego (na prawdziwym materiale światłoczułym typu Ilford, Agfa, czy Rollei), z prawdziwym, naturalnym ziarnem i niespotykanie pięknym kontrastem, wywoływanym oczywiście tradycyjnie z użyciem odpowiednich odczynników chemicznych.
Uzyskanie podobnego efektu w PS jest trudne i wymaga dość dużo nakładu prób i eksperymentów.
_________________
http://www.4kfoto.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Czw 29 Mar 2012, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4kfoto - właśnie o tym mówię. Jeśli mamy poprawnie wykonane zdjęcie (tj, odpowiednie światło, kadrowanie, filtry i cała masa technicznych bajerów, pomijam już wprawne oko wykonawcy i jego pomysł). wtedy sam proces postarzania go nie jest takim cudem Smile.
Nie ma się tutaj za bardzo rozpisywać o wykonaniu dobrych zdjęć bo nie o tym jest temat. Z resztą zakładam, że KAŻDY fotograf bądź raczej osoba, która mieni się takim tytułem, z racji ukończonych szkół czy też pasji, zdobytej wiedzy i doświadczenia potrafi zrobić DOBRE zdjęcie Very Happy i wie co i jak...
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Czw 29 Mar 2012, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myślałam,że w stylizacji retro chodzi o makijaż,scenografię,pomysł...trzymanie się pewnej konwencji a nie efekciarskie przeróbki zdjęć.

nie chce mi się przeczesywać netu ,ale pierwsze lepsze z brzegu:



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pią 30 Mar 2012, 7:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa, od razu lepiej! Na takich zdjęciach na rysy i plamy przyjdzie czas - w albumie oczko Foty mają klimat, a wystarczyło je delikatnie przekonwertować kolorystycznie.
W odpowiedzi na pytanie kolegi format, z mojej strony nie byłoby żadnego zainteresowania na zdjęcia (styl obróbki), jakie tu zaprezentował.
Zdjęcia słabo przygotowane już na poziomie planowania (stroje, fryzura, akcesoria, otoczenie) nie będą miały takiej samej mocy po obrobieniu jak zdjęcia zaplanowane tematycznie. Metody ozdabiania plików są różne - rysy, plamy, ale wystarczy sama ciekawa tekstura, byle z umiarem i nie przesadzić w kierunku kiczu). Do tego odpowiednio dobrana tonacja.

Btw. Jakieś 2 lata temu na forum sprzętowym był podobny wątek z pytaniem o ocenę zdjęć i obróbki. Zdjęcia były zaplanowane, a obróbka w sepię i podobne tonacje, ale bez takich drastycznych rys i plam (były dodane w ograniczonym stopniu)... Komentarze fotografów już wtedy były mniej więcej takie: obróbka drażni, zmasakrowane obróbką, niejednolita obróbka...
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Sob 31 Mar 2012, 7:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam przeszperać ten blog pod kątem retro
http://www.stylemepretty.com/gallery/search/?s=retro

I moja ogólna uwaga,jestem zdruzgotana tym jakie lata świetlne dzielą dużą część naszych fotografów ślubnych od tych,których prace są na tym blogu.
Jak przeglądam galerie na stronach to widzę foty,które się zlewają bo są tak sztampowe.Jasne,dekoracje,wystrój- rzeczy,na które fotograf nie ma wpływu...ale na koncepcje jak określony ślub pokazać-owszem.
Na tym blogu niewiele fot aż razi przeróbką PS,a u nas? Jest na to totalny nacisk zupełnie jakby umiejętność obsługi programu graficznego była dowodem na wysoką jakość fotografa.
Tam się bawią koncepcjami,eksperymentują,jest dynamicznie...u nas wszystko wygląda schematycznie.

Ludzie,zamiast siedzieć na forach -poszukajcie inspiracji !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 31 Mar 2012, 7:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewaluna napisał:
Polecam przeszperać ten blog pod kątem retro
http://www.stylemepretty.com/gallery/search/?s=retro


Na tym blogu niewiele fot aż razi przeróbką PS,a u nas? Jest na to totalny nacisk zupełnie jakby umiejętność obsługi programu graficznego była dowodem na wysoką jakość fotografa.
Tam się bawią koncepcjami,eksperymentują,jest dynamicznie...u nas wszystko wygląda schematycznie.

Ludzie,zamiast siedzieć na forach -poszukajcie inspiracji !

Fotki z tego blogu poddane są gigantycznej obróbce graficznej.
Tak wyglądają fotografie profesjonalistów, doskonały materiał wyjściowy i perfekcyjna zaawansowana ingerencja narzędziami komputerowymi.
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Sob 31 Mar 2012, 8:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście,ale to nie razi!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 31 Mar 2012, 8:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewaluna napisał:
Oczywiście,ale to nie razi!

Ponieważ zrobili to zawodowcy, a ci na tym forum są w niełasce.
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Sob 31 Mar 2012, 8:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobili to ARTYŚCI a nie rzemieślnicy. Tyle ode mnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group