Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ślub z żonatym facetem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 26 Sty 2012, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolipio napisał:
nheledore napisał:

Pytanie, ile warta jest taka farsa.
I w imię czego?

To już pytanie do tych, którzy wybierają takie rozwiązanie.

Według mnie to chodzi jedynie o całą oprawę, że kościół, że wnętrze, że może nabiera to jakieś większej powagi czy czegoś w ten deseń...
Jeszcze dorzucając ten stereotyp, że w kościele można sobie pozwolić na długą i z kołem suknię ślubną, a USC to skromna uroczystość, skromny ubiór, skromna sukienka ślubna itp...

Ale może są ku temu jakieś inne powody niż ta otoczka...?


Szum medialny?

Chcąc tak bardzo otoczki chyba lepiej już się uwziąć na ślub w plenerze, choćby kosztem długiego szukania przychylnego urzędu.. Przecież da się i można bez tej farsy mieć piękny ślub..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Czw 26 Sty 2012, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 11:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Czw 26 Sty 2012, 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ślub kościelny brany "dla otoczki" w ogóle się kłoci z całą ideą sakramentalnego związku małżeńskiego.... Ale takie już nastały plastikowe czasy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 26 Sty 2012, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się więcej pojawi takich pytań, to kredyt biorę i buduję piękny, gotycki, strzelisty i bogato (kościelnie?) strojony Pałac Ślubów uśmiech
Ileż kłopotu zdjęłoby to z głowy takim Pannom Młodym Wink

Ech, puste to uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
w_chmurach
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 800
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw 26 Sty 2012, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja słyszałam i to od mojego katechety , że jest możliwość wzięcia ślubu kościelnego , że tylko jedna ze stron składa przysięgę, tak się dzieje w przypadku gdy np. mąż jest innego wyznania.
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 26 Sty 2012, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w_chmurach napisał:
Ja słyszałam i to od mojego katechety , że jest możliwość wzięcia ślubu kościelnego , że tylko jedna ze stron składa przysięgę, tak się dzieje w przypadku gdy np. mąż jest innego wyznania.


Owszem, bo tak jest.
Ale jest kilka obostrzeń przy takim ślubie. Przede wszystkim: osoba innej wiary musi zgodzić się na to, by dzieci z tego związku wychowywać w wierze katolickiej.

Niemniej, tu sytuacja jest zgoła inna. Ten przyszły mąż już jest mężem, więc żaden ksiądz, biskup ani papież nie zezwoli na to, by został nim po raz drugi.
Nawet jeśli zmieni wyznanie, w KK wziąć ślubu nawet jako bezstronny, niewierzący nie może.
Zresztą, jaka to jest hipokryzja, zupełnie mi się nie mieści w głowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
w_chmurach
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 800
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw 26 Sty 2012, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hipokryzja hipokryzją kobieta chce wziąć ślub kościelny , miłośc nie wybiera , a że trafiło na żonatego...
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 26 Sty 2012, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Że chce to wiemy, a że nie może to też dość jasna sprawa oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
deina
guru
guru


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 2045
Skąd: Warszawa/Zatory

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 0:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale czym w istocie jest ślub kościelny? To uświęcenie związku dwojga ludzi w obliczu Boga. Jeżeli sytuacja jest taka, że wybranek w oczach Kościoła jest żonaty, a obojgu im zależy na kwestii wiary, czy nie wystarczy wspólna modlitwa, może prośba o błogosławieństwo udzielone przez życzliwego księdza. Wystarczy dwoje spotykających się w Jego imię, by i On był pośród nich, prawda? Przecież nikt nie musi na to patrzeć. No bo właśnie - miłość nie wybiera.
A świętować z rodziną i przyjaciółmi można na ceremonii cywilnej.
_________________
And you who seek to know Me, know that the seeking and yearning will avail you not, unless you know the mystery: for if that which you seek, you find not within yourself, you will never find it without.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co by było gdyby facet (po ślubie kościelnym) wyrzekł się wiary (apostazja - czy cuś) i teraz jest na przykład świadkiem Jehowy, albo całkowicie niewierzący....to czy w takiej sytuacji można wziąść taki ślub kościelny gdzie jedna strona składa przysięge Razz
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group