Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Uwaga na studio filmowe WEBER z Poznania i panią fotograf.
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ani
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 6

PostWysłany: Pią 30 Gru 2011, 12:16    Temat postu: Uwaga na studio filmowe WEBER z Poznania i panią fotograf. Odpowiedz z cytatem

Korzystałam z usług studia filmowego Weber z Poznania 3 lata temu. Wygląd ich strony od tego czasu w zasadzie się nie zmienił, czyli były tam zamieszczone jakieś 2 filmiki. Właściciel tłumaczył, że nie chce, aby inne firmy podkradały im pomysły i pokazuje swoje prace na spotkaniach (choć w zasadzie nam pokazał tylko jedną płytę). Na film trzeba było czekać 3 miesiące, ale zostaliśmy o tym uprzedzeni i ostatecznie efekt końcowy zarówno nam jak i naszej rodzinie bardzo się podobał. Żałuję, że na tym nie poprzestałam na kontaktach z tą firmą, bo miałam o nich dobrą opinie, zresztą przez te 3 lata zachwycałam się nimi, gdy rozmawialiśmy ze znajomymi o przygotowaniach do ślubu.

W tym roku ślubowała moja siostra i namówiłam ją, żeby wybrała “sprawdzone” przez nas studio Weber. Pojechałam z siostrą i szwagrem na spotkanie z panem Rafałem. Wzięłam nawet swoją płytę, żeby wiedział jak wygląda nasz film i zaproponował siostrze coś innego. Pan Rafał zapewniał, że tak już nie robią, mają inne pomysły i w ogóle wszystko mogą zrobić, jak młodzi sobie tego życzą. Płytę siostra dostała po 1,5 miesiąca - niestety z błędem w nazwisku i identycznym teledyskiem jak mój (muzyka, efekty takie same, tylko wiadomo - inni ludzie). Naprawienie tego zajęło firmie Weber kolejne 3 miesiące. Teledysk pozostał taki sam, tylko zmieniono 3 fragmenty muzyczne - roboty na 3 miesiące!! Według mnie to świadczy tylko o tej firmie i kreatywności jej pracowników, skoro wszystkim robią taki sam film z wesela (jak dla mnie łatwy pieniądz bez wysiłku)! Jeżeli ktoś się zastanawia nad podpisaniem umowy z panem Weberem, bo gdzieś u znajomych widział jego film, to niech się zastanowi czy chce mieć identyczny.

PRZESTRZEGAM jednak ZDECYDOWANIE przed wynajęciem polecanej przez pana Rafała fotografki - pani Elizy, a prywatnie jego dziewczyny. Pani za swoje usługi wzięła 2000 złotych. Miała zrobić zdjęcia od przygotowań po plener. Na plenerze wspomniała siostrze, że napstrykała ok 1600 zdjęć. Plener był super - siostra zachwycała się jacy sympatyczni ludzie, jak miło spędzili z nimi dzień (pan Rafał nagrywał sesję). Gdy siostra przyjechała do Poznania po płytę z wesela i zdjęcia, to od p. Elizy dostała tylko albumy (dla rodziców i dla siebie). P. Eliza “zapomniała” płyty i obiecała wysłać pocztą. Siostra jej zapłaciła całą kwotę, bo niestety jej uwierzyła. No i tak czekali, a płyta nie przychodziła. P. Eliza przestała odbierać telefon, nie odpisywała na maile no i oczywiście na pocztę też się nie pofatygowała. Pan Rafał, czasem odebrał, ale za każdym razem “nie kojarzył” sprawy i dziwił się, jak to Eliza jeszcze płyty nie dosłała. W końcu, po 5 miesiącach od ślubu, płyta ze zdjęciami przyszła. A na niej - 63 zdjęcia!wykrzyknik Żeby nikogo nie okłamać: 14 zdjęć z przygotowań, 18 ze ślubu, 4 grupowe, 6 z WESELA!wykrzyknikwykrzyknik! (a właściwie 2 portrety szwagra, portret siostry, teść siostry od tyłu, jedno w tańcu i jedno zdjęcie pocałunku - tyle, że zdjęcia wykonane na sali weselnej, więc nie ma żadnych zdjęć, jak tańczą goście itd.) i 21 z pleneru. Może ktoś pomyśleć, że chociaż są dobre jakościowo?? NIE!! Zwykłe zdjęcia! To nawet dziecko potrafiłoby zrobić więcej i równie ładnie. Siostra nie ma zdjęć swojego pierwszego tańca, tortu, podziękowań dla rodziców czy z gośćmi (z każdą parą robili sobie osobne zdjęcie). Zdjęć po prostu nie ma! Pani Eliza znowu nie odbiera telefonu. Nie wiadomo czy zniszczyła kartę ze zdjęciami, czy nic jej nie wyszło. Ludzka przyzwoitość kazałaby uczciwie się przyznać, może zwrócić część zapłaty. A tak pani Eliza pobawiła się na weselu (koszt dodatkowego miejsca), miała zapewniony nocleg w dobrym hotelu (250zł od osoby) plus obiad na sesji plenerowej. Takie koszty są nie ważne, gdy dostaje się ładne zdjęcia, a nie gdy po prostu oszukuje się ludzi!wykrzyknik Mało profesjonalne podejście. Zwykła amatorka. Przypadki chodzą po ludziach i można wiele zrozumieć, ale nie takie chamstwo! Na miejscu pana Webera przestałabym polecać swoją dziewczynę, bo psuje ona opinię też jego firmie. Nie wiem czy to nowy sposób na naciąganie ludzi i łatwy zarobek!? Żal mi strasznie siostry i mam nadzieję, że ktoś się trzy razy zastanowi zanim uwierzy pani Elizie i jej talentowi! Wiadomo, że teraz każdy ma aparat i trochę zdjęć od gości się dostanie, ale jak na weselu jest profesjonalny fotograf, to przynajmniej ja zawierzam jego umiejętnościom i nie pcham się ze swoim aparatem w ważnych momentach, bo wiem, że on zrobi to lepiej. Najgorsze jest to rozczarowanie - że się komuś zaufało, naiwnie uwierzyłyśmy, p. Elizie i firmie Weber, a pozostał tylko niesmak... Jak chcecie mieć miłe wspomnienia ze ślubu, bez stresu, setek nieodebranych telefonów i nie czekać pół roku po nim na swoje pamiątki, to zrezygnujcie z ich usług!wykrzyknik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 30 Gru 2011, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim wybuchnie kolejna afera mam pytanie: co było napisane na umowie z panią fotograf? Jaka ilość zdjęć była podana?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ani
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 6

PostWysłany: Pią 30 Gru 2011, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siostra mieszka w innym mieście i przed ślubem nie spotkała się osobiście z p. Elizą. Dogadywały się telefonicznie. Miała ona dowieźć umowę na ślub o czym również "zapomniała"... W tym momencie to już nic nie da się zrobić. Naprawdę trzeba przed ślubem wszystkiego dopilnować i dopiąć na ostatni guzik, bo w dzisiejszych czasach, chyba już nikomu nie można zaufać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 30 Gru 2011, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba spisać przed ślubem umowę, żeby później móc dochodzić swoich praw. Teraz Wy możecie się upierać, że obiecała setki zdjęć, a ona, że 60.
Umowa podstawą.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią 30 Gru 2011, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykra sytuacja smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 30 Gru 2011, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakieś ustalenia mailowe? Cennik, czy konkretniejsze informacje na stronie? Czy tylko słowo przeciwko słowu? Szczerze mówiąc dziwię się zignorowaniu umowy.. Raczej nie załatwia się takich spraw na ostatnią chwilę i te kilka minut na przeczytanie postanowień i złożenie podpisu nie jest jakimś wielkim problemem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzwoneczek
maniak
maniak


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 1470
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią 30 Gru 2011, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked Jak można nie spisać umowy?! Przecież to podstawa. Tym bardziej w czasach jakich żyjemy...
Teraz to marne szanse na jakiekolwiek roszczenia...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pią 30 Gru 2011, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani: Bardzo dokładnie opisałaś całą sytuację. Myślałem, wg swojej najlepszej wiedzy o rynku usług, że Poznań może być przykładem dla innych, a tu rozczarowanie. Twój błąd i siostry- to brak umowy.Nic dodać i ująć.
3 miesiące oczekiwania na film: jeżeli zostałaś uprzedzona o takiej sytuacji, i jeżeli film spełnia oczekiwania, to niech tam. Wg ich strony web widzę,że w studio pracuje 5-iu kamerzystów w tym 1 montażysta, a więc mogą na jeden termin przyjąć kilka zleceń i dlatego takie terminy.Tylko jak widzę,że po 3 latach w tej firmie zaczyna się coś dziać nie tak- tak wynika z Twojej relacji.
No a ta fotografką: to już całkiem niedobrze.
I teraz to już chyba po ptokach.Ale ja bym jeszcze z nimi walczył o swoje.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ani
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 6

PostWysłany: Pią 30 Gru 2011, 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM: właśnie o to chodzi - jak nas kamerzysta uprzedził, że będziemy czekać 3 miesiące to wiedzieliśmy na czym stoimy. Poczekaliśmy, dostaliśmy super płytę i byłam zadowolona z efektów. Szkoda, że za drugim razem studio się nie postarało. W maju mamy wesele szwagra, ale nie poleciłabym mu już tej firmy, bo po co nam trzeci identyczny film w rodzinie?? Przydałoby się jednak coś nowego uśmiech

A co do pani fotograf. No cóż... Wszystko wyszło trochę na wariackich papierach, bo pojawiła się ona dopiero 2 tygodnie przed ślubem (wcześniej ze względu na koszty, para młoda chciała wynająć kogoś tylko na plener). Siostra nie miała już czasu na przyjazd do Poznania. Dogadały się przez telefon, kilka maili i p. Eliza obiecała przywieź umowę w dniu ślubu. Uwierzcie, że w dniu ślubu biegałyśmy między fryzjerem, kosmetyczką i czas leciał jakby na przyspieszonych obrotach. Siostra nie przygotowała wcześniej umowy na "jakby pani fotograf nie dotrzymała słowa". Trochę potraktowała ją swoją miarką i jej uwierzyła. Pani Eliza naprawdę wydawała nam się bardzo miła i nie podejrzewałabym, że tak się ostatecznie zachowa. Bo jeśli nawet zdjęcia jej nie wyszły, czy coś jej się popsuło czy usunęło, to mogła to jakoś wyjaśnić, a nie się ukrywać i nie odbierać telefonów.
Napisałam tego posta, żeby nikt się nie nabrał na tą czy inną firmę. Przed ślubem wszyscy mówią Ci to co chcesz usłyszeć, a jak już odbiorą pieniądze to jest inaczej. Umowa to podstawa. Jak jej ktoś nie chce podpisać, to lepiej znaleźć innego wykonawcę!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 30 Gru 2011, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszesz o mailach. A czy jest w nich coś o ilości zdjęć? Przejrzycie.. Umowa umową, ale takie ustalenia mogą trochę pomóc.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group