Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Co przeszkadza troszkę, a co rujnuje efekt naszej pracy..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 24 Wrz 2012, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kubazowsik napisał:
"Mimi" - ja nie załączyłem wszystkich zdjęć... to tylko jeden motyw (tort) z wielu... Nie wspomnę o syt. gdzie ustawienie było takie że bez względu na sposób kadrowania, zawsze jeden bądź dwóch był w kadrze. Radziłem sobie tak jak tylko mogłem, ale rzeczywiście w tak małej sali 3 zawodników to po prostu za dużo.

Myślę, że przed ślubem warto porozmawiać z PM na temat obecności innych fotografów/kamerzystów. Niektórzy usługodawcy mają także odpowiedni punkt w umowie, że nie zgadzają się na dodatkowych operatorów. Czasem Para Młoda nie zdaje sobie sprawy, że za duża ilość fotografów/kamerzystów sprawi, że usługodawcy będą sobie wzajemnie przeszkadzać. Warto im o tym wspomnieć.

kubazowsik napisał:
a od czego są steadycamy i inne systemy stabilizowania ? W tym przypadku notoryczne "statywowanie" wynikało po prostu z lenistwa bo system mocowania steadycam (wraz z całą uprzężą) mieli ale nie używali.

Ja odniosłam się tylko do tej jednej sytuacji ze zdjęcia, nie widziałam pracy tej ekipy podczas całego wesela oraz jakiego sprzętu używali. Uważam, że statyczne ujęcia lepiej wykonywać ze statywu niż z ręki. Oczywiście, że steadycam jest o niebo lepszym rozwiązaniem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kubazowsik
początkujący
początkujący


Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 24 Wrz 2012, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem nt obecności ekipy filmowej. Wspomnieli że będzie ich 3. Nie zrobiło to na mnie wrażenia bo wcześniej realizowałem reportaż z 2 innymi kamerzystami (filmowali lustrzankami, steadycamy i inne bajery do oporu) którzy posiadają bardzo bardzo dobre portfolio, widziałem ich w pracy i wiedziałem po tym wszystkim, że można zrobić naprawdę świetny materiał i przy tym nie przeszkadzać fotografowi. Nie miałem pojęcia, że można cały ślub (99%) na 3 kamery filmować wyłącznie ze statywu..

To nauczka, i kolejny precyzujący punkt do i tak precyzyjnej umowy.

A tak na deser dodam, że 3 zawodników to jedno. Na ślubie jedna pani (gość weselny) z 5d lub 5dmk2 notorycznie wchodziła mi w kadr i miała w d...e to co jej mówiłem gdy zwracałem uwagę, że wchodzi w kadr, przeszkadza itd. Ta syt. to również doprecyzowanie i jeszcze mocniejsze zaakcentowanie w umowie (nie)obecności gości weselnych podczas kluczowych momentów na ślubie.
_________________
www.zowsik.com
www.fotoblog.zowsik.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 30 Wrz 2012, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kubazowsik napisał:


To nauczka, i kolejny precyzujący punkt do i tak precyzyjnej umowy.

Wydaje mi się, że zaostrzając kryteria współpracy z ekipą filmową przegrasz na tym. Dobrych firm wideo jest jak na lekarstwo, dobrych fotografów setki, żeby nie powiedzieć tysiące. Jeśli PM znajdzie już ekipę filmową, która sprosta oczekiwaniom, to bez zastanowienia zmieni fotografa na równie dobrego, który "nie marudzi" lub jest proponowany w pakiecie z filmowcami.
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kubazowsik
początkujący
początkujący


Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 30 Wrz 2012, 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Wydaje mi się, ze zaostrzając kryteria współpracy z ekipą filmową przegrasz na tym."
- Żartujesz uśmiech Nigdy w życiu (a kilka lat już realizuję reportaże) nie spotkałem się z syt. gdzie na średniej wielkości wesele przyjeżdża 3 "kamerzystów" - ale liczba to nie problem. Problemem jest brak mobilności zawodników, permanentne używanie ogromnych statywów i nie uważanie na to gdzie 3 gości się ustawia tak abym i ja mógł się w tej syt. odnaleźć. Uściślenie tego w umowie nie będzie problemem. Poza tym, widziałem w akcji na jednym ze ślubów 2 wyśmienitych filmowców (filmowali 5dmk2) i wiem jak mi się z nimi pracowało i widziałem jak świetny film może być zrealizowany w sposób nie statyczny, czyli można. A jak mimo wszystko nie - to ja nie będę robić w takim wypadku reportażu i to jest mój wybór.

"dobrych fotografów setki, żeby nie powiedzieć tysiące"
- Wink no to widzę, że o rynku fotografów masz średnie pojęcie uśmiech i mocno zawyżoną wysoką ocenę, albo niskie kryteria do ocenienia kogoś jako "dobry fotograf"

"która sprosta oczekiwaniom, to bez zastanowienia zmieni fotografa na równie dobrego, który "nie marudzi" lub jest proponowany w pakiecie z filmowcami."
- Jeszcze nie widziałem dobrych zdjęć z takiego pakietu, no ale o gustach nie dyskutuje się. A jeśli Para Młoda będzie decydowała się na tą konkretnie ekipę (jeden z tych gości, ten na czarno ubrany, był bardzo sympatyczny i z nim się udawało mi dogadać - no ale pracowali we trzech) i mimo wiedzy, że pracują głównie na statywach i to we trójkę - to ja sam zrezygnuję z podpisania wtedy umowy. To by oznaczało, że film jest dla Pary ważniejszy niż mój reportaż uśmiech A ja w takich warunkach po prostu nie chcę się znaleźć.
_________________
www.zowsik.com
www.fotoblog.zowsik.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 30 Wrz 2012, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kubazowsik napisał:
"To by oznaczało, że film jest dla Pary ważniejszy niż mój reportaż uśmiech A ja w takich warunkach po prostu nie chcę się znaleźć.
Gdyby zdarzyło ci się pracować z firmą stillmotion, zostałbyś zobligowany przez ich umowę do przeszkolenia, co możesz i kiedy, a czego robić ci nie wolno. Gdy zaakceptujesz warunki możesz fotografować obok nich. W przeciwnym razie nie będziesz mógł pracować.
Na ślubie jest minimum pięciu operatorów.
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Alicjamedia dnia Pon 12 Lis 2012, 19:11, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kubazowsik
początkujący
początkujący


Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 30 Wrz 2012, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Ponieważ nie obsługujesz klientów wymagających. "
- w imieniu moich niewymagających klientów - dziękuję uśmiech To co piszesz jest głupie i irytujące i ta odpowiedź jest ostatnią dla Ciebie. Wjeżdżasz personalnie - a to już za dużo jak na znajomość forumową którą mimo iż nie zaczęliśmy, ja kończę.

"Znam osobiście kilkudziesięciu "
- gratuluję Wink Śmiech ogarnia mnie zawsze jak słyszę jak ktoś wymądrza się podpierając dodatkowo tym że kogoś zna Smile I to czyni Ciebie kimś lepszym, posiadającym większą wiedzę ? Wink ehhehe żal czytać takie bzdury jak piszesz. Masz nieprawdopodobnie przerośnięte ego.

"Z twojego postu wynika, że w ogóle widziałeś niewiele, wszystko przed tobą.. "
- j.w. Poza tym, kultura nakazuje pisać zwracając się do kogoś - z dużej litery. Duże ego, mało kultury u Ciebie.

"Gdyby zdarzyło ci się pracować z firmą stillmotion, zostałbyś zobligowany przez ich umowę do przeszkolenia, co możesz i kiedy, a czego robić ci nie wolno. Gdy zaakceptujesz warunki możesz fotografować obok nich. W przeciwnym razie nie podejmą się zlecenia. "
- Nigdy nie zgodziłbym się być na reportażu kwiatkiem do kożucha. Jeśli Parze Młodej zależy na filmie a zdjęcia jak wyjdą tak wyjdą, to ja się takiego zlecenia nie podejmuję i tyle. Proste ? proste.

Bez pozdrowień miszczu i znawco Wink
_________________
www.zowsik.com
www.fotoblog.zowsik.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Nie 30 Wrz 2012, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicjamedia napisał:

Co ciekawe na ślubie jest minimum pięciu operatorów.


Ja się zastanawiam czy są jakieś granice robienia ze swojego ślubu i wesela CYRKU. Ile dymu robi wokół siebie taka ekipa każdy może sobie wyobrazić. Nie chciałbym być na takim weselu jako gość. Przypuszczam też, że z niejednego prowincjonalnego kościoła jakiś konserwatywny ksiądz pogoniłby taką trupę cyrkową, zwracając uwagę, że takie występy mogą serwować w cyrku albo zoo.
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 30 Wrz 2012, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrzejz napisał:
Alicjamedia napisał:

Co ciekawe na ślubie jest minimum pięciu operatorów.


Ja się zastanawiam czy są jakieś granice robienia ze swojego ślubu i wesela CYRKU. Ile dymu robi wokół siebie taka ekipa każdy może sobie wyobrazić. Nie chciałbym być na takim weselu jako gość. Przypuszczam też, że z niejednego prowincjonalnego kościoła jakiś konserwatywny ksiądz pogoniłby taką trupę cyrkową, zwracając uwagę, że takie występy mogą serwować w cyrku albo zoo.
Za to, że przyjadą płaci się około 40 000zł plus zakwaterowanie ekipy 6-7osobowej. Pracują na całym świecie i są ..rozrywani.
Żeby zgodzili się na filmowanie trzeba przejść pozytywną weryfikację. Nie wystarczy zapłacić..
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Nie 30 Wrz 2012, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicjamedia napisał:
andrzejz napisał:
Alicjamedia napisał:

Co ciekawe na ślubie jest minimum pięciu operatorów.


Ja się zastanawiam czy są jakieś granice robienia ze swojego ślubu i wesela CYRKU. Ile dymu robi wokół siebie taka ekipa każdy może sobie wyobrazić. Nie chciałbym być na takim weselu jako gość. Przypuszczam też, że z niejednego prowincjonalnego kościoła jakiś konserwatywny ksiądz pogoniłby taką trupę cyrkową, zwracając uwagę, że takie występy mogą serwować w cyrku albo zoo.
Za to, że przyjadą płaci się około 40 000zł plus zakwaterowanie ekipy 6-7osobowej. Pracują na całym świecie i są ..rozrywani.
Żeby zgodzili się na filmowanie trzeba przejść pozytywną weryfikację. Nie wystarczy zapłacić..


W sam raz coś dla ... snobów uśmiech
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Strona 14 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group