Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zastanawiacie się pewnie jak wybrać kamerzystę?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dekster_PL
kandydat
kandydat


Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 10
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 1 Sie 2011, 22:29    Temat postu: Zastanawiacie się pewnie jak wybrać kamerzystę? Odpowiedz z cytatem

My też się długo zastanawialiśmy, a ze względu na to, że jest mało postów w tym temacie, postanowiłem podzielić się z Wami naszymi spostrzeżeniami, na przykładnie naszej współpracy ze Studiem Filmowym ESKADRA (adresu strony podać nie mogę), z którego usług jesteśmy bardzo zadowoleni.

Powiem też co spowodowało, że podjęliśmy taką a nie inną decyzję, ale najpierw to Wy musicie odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Po pierwsze - jak długi ma być film po zmontowaniu. Jest to bardzo ważne, bo będzie to wpływało na ostateczny koszt takiej usługi … . Z tego co się orientuję coraz częściej są wybierane filmy, które trwają nie dłużej niż 2 godziny. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, bo wszystko to co ważne zostanie pokazane, a i film po zmontowaniu jest bardzo ciekawy, nie dłuży się i fajnie się go ogląda – tak jak nasz … Wink

Jeżeli chodzi o fachowość Kamerzystów, lub Studia Filmowego, to trzeba zwrócić uwagę na kilka spraw:

- pierwsza i podstawowa sprawa – to Oni są dla nas, a nie my dla nich, dlatego też warto jest trochę poszukać, by w efekcie film był taki jak my chcemy, a nie taki, jak zostanie nam narzucony.

- oczywiście ludzie, którzy z nami mają współpracować muszą być mili i uprzejmi, kulturalni i dobrze wychowani a także oczywiście posiadać odpowiednie wyczucie sytuacji. Dobrze by było, gdybyśmy byli otwarci na wszelkiego rodzaju pomysły, może nawet na te najdziwniejsze?, ale to, co się będzie działo podczas filmowania powinniśmy omówić jeszcze przed podpisaniem umowy… . Oni muszą być fachowcami, ale jak to sprawdzić? – posłuchajmy tego co mówią, a potem jeszcze poprośmy o jakieś płyty z filmami – jeżeli wszystko się zgadza, film jest ładny to możemy się umawiać na spotkanie.

- podczas spotkania omawiamy dokładnie każdy punkt z harmonogramu naszego dnia. Umowy nie należy podpisywać, jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości – nie można przecież powierzyć tak odpowiedzialnego zadania osobom, do których nie mamy zaufania, tego dnia nie da się powtórzyć.

- dobrze by było, aby w tym wymarzonym dniu kamerzysta był „niewidoczny”, jego praca nie może skupiać naszej uwagi. Warto też skorzystać z jego pomocy i doświadczenia, zwłaszcza w kościele może być bardzo pomocny Wink

- nasze poprawki do filmu muszą być bezsprzecznie uwzględniane, bo w końcu ten film jest dla nas – kamerzyści nie mogą nam ograniczać możliwości zmian w projekcie, i to nie jeden raz …

- film w wersji ostatecznej powinniśmy otrzymać w miarę szybko, ale nie oszukujmy się, jeżeli film ma być ładnie zmontowany, to musi to trochę potrwać i nie będzie to tydzień czasu. Nasz film w wersji ostatecznej, uwzględniając wszystkie poprawki, które wprowadziliśmy, dostaliśmy po czterech tygodniach. Czy to długo? – zważywszy na efekt, jaki osiągnęliśmy to naprawdę było warto …

- … i rzecz ostatnia, jakość otrzymanych filmów, jakość nadruków na płyty i okładki. Żeby jakość filmu nie straszyła, nie wrzucajmy na płytę więcej niż godzinę i kilka minut filmu - każda minuta dłużej powoduje pogorszenie jakości filmu.

Żądajmy też, aby nadruk na płycie też był ładny – my przesłaliśmy kilka naszych zdjęć, a z nich powstały projekty okładek i naklejek. Nie zgadzajmy się też na to, aby na płytach zostały naklejone naklejki – jest to tańsze rozwiązanie, ale my nie będziemy mogli odtworzyć takich płyt na starszych odtwarzaczach ze względu na pojawiające się wibracje.

To w skrócie tyle – mam nadzieję, że pomoże to Wam w selekcji kamerzystów. Ten dzień będzie na pewno niezapomniany ale sprawmy też, aby wrażenia płynące z oglądania filmu były choć w części tak przyjemne jak dzień Ślubu i Wesela.

Pozdrawiam
Krzysztof W.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dekster_PL
kandydat
kandydat


Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 10
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 2 Sie 2011, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisząc ten post chciałem zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw, które gdzieś "umykają" - mam nadzieję, że to pomoże w doborze odpowiednich ludzi, a także sprawi, że podniesie się standard świadczonych usług ... ale każdy może mieć swoją opinię na ten temat uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blue_Bird
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 716

PostWysłany: Wto 2 Sie 2011, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reklama reklamą, ale rady jak najbardziej przydatne i profesjonalne. Dziękuję!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
basia12011990
bywalec
bywalec


Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 150
Skąd: Pszów

PostWysłany: Wto 2 Sie 2011, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mogę dodać od siebie jeszcze, że warto zapytać o strój kamerzysty i o to czy ma zezwolenie na filmowanie w miejscach sakralnych. Bo chyba nie chcemy, by kamerzysta przyszedł sobie w dresie (a mogą się i tacy zdarzyć). Co do zezwolenia księża są różni i trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż mogą nie wyrazić zgody, by osoba która nie posiada takiego zaświadczenia kamerowała uroczystość, jeśli chcemy fragment kazania na filmie, też trzeba zapytać o zgodę, ale o tym powinien już poinformować nas kamerzysta.

My z naszym kamerzystą umowę podpisaliśmy w lutym. Spotkanie na którym omówimy wszystko od A do Z odbędzie się jakiś miesiąc, dwa przed ślubem. Nasza wstępna rozmowa trwała ponad 2 godziny. Kamerzysta zaznaczył nam, że nie podpisze umowy z osobami, które nie są w 100% pewne tego, iż chcą, by to on nam filmował. Tydzień przed spotkaniem dostaliśmy płytę z przykładowym filmem. Rozmowa zaczęła się od naszych uwag odnośnie filmu, i po kolei krok, po kroku omówiliśmy w sumie cały film, my dawaliśmy jakieś propozycje, kamerzysta uzupełniał nam je swoimi doświadczeniami i pomysłami. Po omówieniu filmu powiedział nam jak to wygląda od strony kościoła, o tych zezwoleniach itp. Potem jeszcze poruszyliśmy kwestię dojazdu, stroju, jakości w jakiej film ma być nagrany, ilości kopii jakie otrzymamy (w cenie mamy oryginał i 2 kopie) kosztów, czasu realizacji filmu. Przy czym czas realizacji wiąże się z tym, kiedy on od nas dostanie zdjęcia i podkład muzyczny, bo to już należy do nas, choć co do podkładu on również może dać propozycję.
Po tej wstępnej rozmowie mogę powiedzieć iż nasz kamerzysta w 100% profesjonalnie podchodzi do wykonywanego przez siebie zawodu. Zobaczymy jak to będzie wyglądało na ślubie, ale myślę że będziemy zadowoleni.

Jak mi się jeszcze coś przypomni to napiszę uśmiech mam nadzieje że niektórym to pomoże.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dekster_PL
kandydat
kandydat


Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 10
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 2 Sie 2011, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ci ludzie z ESKADRY filmowali nam Ślub, ale zanim się na nich zdecydowaliśmy to odbyliśmy kilka spotkań z innymi Kamerzystami - to co napisałem to same wnioski i uwagi, jakie mi przyszły do głowy ...

Z zawodu jestem Technikiem Technologii Żywienia, a nie żadnym Kamerzystą Wink, a to o czym piszę, doświadczyłem na własnej skórze i to wszystko ...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Wto 2 Sie 2011, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

basia12011990 napisał:
...Przy czym czas realizacji wiąże się z tym, kiedy on od nas dostanie zdjęcia i podkład muzyczny, bo to już należy do nas...
Po tej wstępnej rozmowie mogę powiedzieć iż nasz kamerzysta w 100% profesjonalnie podchodzi do wykonywanego przez siebie zawodu.

To ja w oparciu o doświadczenie swoje i swoich znajomych zapytam, czy kamerzysta uprzedził Was jak wygląda sprawa pozyskania zdjęć do wykorzystania w projekcie innego autorstwa niż fotograf? W skrócie mówiąc, czy to jest tak, że kamerzysta żąda zdjęć od fotografa, czy uprzedził Was o sposobie załatwienia tej sprawy? Dodam, że chodzi o prawo autorskie i prawa z nim związane, o czym większość, coby nie powiedzieć, że wszyscy klienci nie mają pojęcia, bo i mieć nie muszą... w przeciwieństwie do zawodowców zajmujących się tematem.
Domyślam się, że chodzi o zdjęcia od wynajętego fotografa, którego zadaniem jest wykonanie oraz obróbka zdjęć, jak i pełne ich przygotowanie uśmiech

Natomiast jeżeli w Waszym przypadku nie chodzi o takiego fotografa, a tylko kogoś z rodziny, komu jest obojętne co będzie się działo dalej ze zdjęciami jego autorstwa, to proszę potraktować to jako ciekawostkę i temat do głębszej analizy podczas rozmowy, bo można się niemiło zdziwić w ostatniej chwili.
Pewnie część z Was spotkała się z sytuacją, że kamerzysta obraził się na Parę i oświadczył, że nie dostaną filmu, dopóki on nie otrzyma zdjęć oczko

Metody załatwiania tego typu spraw są różne i zależą od podejścia zawodowców. Jeden wymusza, inny grzecznie pyta o pozwolenie, a autorzy zdjęć mają różne widzimisie. Polecam dopytanie obu stron jak to wygląda, zanim zgodzicie się na takie warunki kamerzystów. Istotną rzeczą jest tu treść umowy z fotografem, gdyż często określa się jak i gdzie można korzystać ze zdjęć, a może się zdarzyć, że przekaże on Parze wszelkie prawa do zdjęć, do korzystania absolutnie wszędzie, itd... Z takim przekonaniem ludzie przychodzą do fotografa, z pewnością, że kupują zdjęcia, czyli mają je absolutnie na własność uśmiech Z filmem już takich wątpliwości nie ma oczko
Dla porównania, czy kupiona płyta z muzyką sprawia, że utwory na niej stają się własnością klienta? Nie, klient ma prawa do korzystania:... ale to już całkiem inna historia.

Rozpisałam się, mam jednak nadzieję, że nasze informacje pomogą uratować przed niespodziankami z niedopowiedzeń.
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
basia12011990
bywalec
bywalec


Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 150
Skąd: Pszów

PostWysłany: Wto 2 Sie 2011, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodziło mi o zdjęcia nasze na początek do filmu. Za czasów dzieciństwa, obecne, po 2-3 zdjęcia od każdego i kilka jakiś wspólnych, kamerzysta wspominał, że nawet w takich przypadkach zawsze warto zapytać się o zgodę osoby która robiła zdjęcie. Na płycie nie będzie żadnych zdjęć robionych przez naszego fotografa, Będzie tylko materiał robiony przez kamerzystę i te kilka fot które od nas dostanie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dekster_PL
kandydat
kandydat


Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 10
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 18 Sie 2011, 19:13    Temat postu: Gdzie szukać kamerzystów ?? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,

Zastanawiałem się gdzie mogę jeszcze znaleźć kamerzystów, gdzie ich szukać? - Ślub mojej siostry już niedługo, a ona się jeszcze nie zdecydowała - może jej jakoś pomogę?

Może znacie jeszcze jakieś miejsca, gdzie można znaleźć fajnych ludzi, poza oczywiście takimi portalami jak ten ...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Czw 18 Sie 2011, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co ze Studiem Filmowym ESKADRA?? oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dekster_PL
kandydat
kandydat


Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 10
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 19 Sie 2011, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIESTETY ONI TEN TERMIN MAJĄ JUŻ ZAREZERWOWANY - BARDZO TEGO ŻAŁUJĘ - BO NAPRAWDĘ FAJNIE SIĘ Z NIMI WSPÓŁPRACOWAŁO I Z FILMU TEŻ JESTEŚMY BARDZO ZADOWOLENI ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group