Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jednorazówki/wielorazówki
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dawid_Cz
początkujący
początkujący


Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 5

PostWysłany: Sro 26 Sty 2011, 22:00    Temat postu: Jednorazówki/wielorazówki Odpowiedz z cytatem

Witam.
Na weselu cywilnym bo tylko taki chcemy wziąć chcemy mieć profesjonalnego fotografa i więc jestem w trakcie szukania takiej osoby w Olsztynie lub okolicach ale na przyjęcie weselne oprócz "zwykłego" fotografa chcemy rozdać gościom aparaty analogowe, włożyć do nich filmy i niech oni robią fotki zarówno Nam jak i sobie nawzajem abyśmy mogli zobaczyć Nasz ślub z każdej perspektywy. Zobaczymy tylko jakie aparaty im damy.
Czy ktoś był już na takim weselu z czymś takim, czy ktoś widział takie zdjęcia robione przez gości.
Czy mogę Was prosić o uwagi bo już i tak dużo wydaliśmy a jeszcze więcej wydatków Nas na pewno czeka więc czy opłaca się inwestować w tego typu rzecz. Przyszła żona mówi że TAK ja że NIE. Mam tylko nadzieję że jak staniemy w urzędzie i nie będzie aparatów dla gości też mi powie TAK uśmiech
_________________
Już wkrótce - 09.09.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZIMFOTO
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 25
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sro 26 Sty 2011, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !
Szczerze to jest fajny pomysł dla Młodych lub gości ale myślę że nie do końca on jest dobry: powodów jest kilka.

1 Profesjonalnego fotografa biorą Nie tylko za Umiejętność fotografowania ale i za to że ma profesjonalny sprzęt i profesjonalne obiektywy . Jednorazówkam daleko do tego stopnia jakości i profesjonalizmu.

2 Po wykonaniu takiej sesji przez gości , większość zdjęć i filmu będzie pełen światła i plam od lamp błyskowych - jeżeli to dla Was odpowiada - to proszę dla wszystkich aparaty fotograficzne w ręce. Jeszcze dużą rolę zagra światło w pomieszczeniu, wysokość sufitów i nie tylko. Po takiej sesji proszę nie mieć za dużo żalu do profesjonalisty.

3 Ostatnio zauważyłem ,że gości mają coraz więcej profesjonalnych kamer i przeważnie każdy gość ma że sobą aparat fotograficzny.

4 Jeszcze gdyby to było na sali to może nikomu by nie przeszkadzała taka akcja na krótko , ale nie na ślubie cywilnym.
Po pierwszy, - fotografujące gości będą rozpraszać na ślubie.
Po drugie żaden urzędnik nie pozwoli na taką sesję.
Po trzecie, dużą rolę zagra pomieszczenie w którym będzie ślub cywilny i zabawa do białego rana .

Więc polecam tę pieniądze wydać na coś bardziej pożytecznego . .

U nas w Białymstoku budynek U.S.C nie jest łatwy dla zwykłego fotografa.
Ale wychodzą świętne zdjęcia.

Ps. Termin mam wolny, zapraszam na stronę www.zimfoto.pl W maju będę w Piszu - para na co dzień pracuje w Olsztynie. Już robiłem dla niej sesję narzeczeńską ,może podać opinie na temat mojej pracy
.
popr.pisownię i sens..moder


Ostatnio zmieniony przez ZIMFOTO dnia Czw 27 Sty 2011, 8:26, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Dawid_Cz
początkujący
początkujący


Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 5

PostWysłany: Sro 26 Sty 2011, 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Dzięki za odpowiedź. W punkcie trzecim napisałeś że coraz więcej osób ma coraz lepszy sprzęt i oni na pewno lepsze fotki zrobią niż jednorazówką. Też to mojej przyszłej mówiłem ale ona i tak swoje że nauczona doświadczeniem nikt Nam nie da tych zdjęć bo każdy później zapomni. A wystarczy przecież się przypomnieć po weselu. Brrrr. Mamy z przyszłą żoną różne opinie ale wierzę że dojdziemy do porozumienia.

P.S. - Aparaty goście dostali by po wizycie w Urzędzie Stanu Cywilnego a tak na marginesie chcemy urzędnika ściągnąć do siebie w plener uśmiech Ale to temat na zupełnie inny wątek. Jak ktoś już o tym pisał na forum to możecie mi linka podesłać uśmiech
_________________
Już wkrótce - 09.09.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztofmatysiak
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 60
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro 26 Sty 2011, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy ktoś o tym pisał ale dam Ci radę. Zadbaj o to żeby w miejscu ceremonii było godło bo raz robiłem foty na ślubie w ogrodzie i urzędnik stwierdził że ślubu nie udzieli bo godła nie ma. Właściciel lokalu wydrukował cz-b godło i postawił w plastikowym standzie i jakoś się udało przekonać urzędnika że godło jest. Poza tym nie było problemów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sebastianfrost
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 34
Skąd: Gostyń/Poznań/Włocławek

PostWysłany: Czw 27 Sty 2011, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłem kiedyś na weselu, gdzie były takie jednorazówki. Koszt niewielki, a zabawa dla niektórych może być fajna. Myślę że z takiej jednorazówki można czasem uzyskać zdjęcie, jakiego trudno szukać w zdjęciach profesjonalnego fotografa. Poniżej kilka zdjęć, jak to wyglądalo.







popr.pisow. mod...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dawid_Cz
początkujący
początkujący


Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 5

PostWysłany: Czw 27 Sty 2011, 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Dziękuję za Wasze opinie tylko szkoda że jak na razie sami fotografowie się wypowiedzieli uśmiech
Po ostatnich wklejonych zdjęciach stwierdzam,że to może być naprawę dobra zabawa z tymi aparatami ,choć na samą ceremonię to na pewno odpada.
_________________
Już wkrótce - 09.09.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Czw 27 Sty 2011, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cytat Dawid-Cz choć na samą ceremonię to na pewno odpada.
A to przecież oczywiste. Nie mówiąc już o naruszeniu powagi samej uroczystości.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Czw 27 Sty 2011, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się pomysł niespecjalnie podoba. Powiedziałabym nawet, że w ogóle.
Powodów jest kilka.

1. Zdjęcia albo zostaną "wypstrykane" błyskawicznie (klisza ma swoje ograniczenia, a ludzie przyzwyczaili się ostatnimi czasy do seryjnego robienia fotek cyfrówkami). Albo zupełnie odwrotnie - aparaty zostaną odłożone na później i ludzie w zabawie o nich zapomną.
2. Większość zdjęć zrobionych przez gości będzie tak naprawdę nadawała się do kosza (bez obrazy). Dziesięć niemalże identycznych ujęć sąsiadów przy stole, dziesięć niemalże identycznych ujęć pary młodej [...]. Tak szczerze, po co to komu?
3. Koszta włożone w zakup aparatów i późniejsze wywołanie. Moim zdaniem efekt końcowy nie równoważy tego wydatku.

Jeśli chcecie mieć dodatkowe spojrzenie (oprócz fotografa) lepiej po prostu poproście jedną czy dwie osoby o wzięcie swoich aparatów (ewentualnie dajcie im swoje cyfrówki) i niech przy okazji porobią zdjęcia. Bez zbędnego zamieszania.
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eliza
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 163
Skąd: 51°47'N 19°28'E

PostWysłany: Pon 31 Sty 2011, 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to pomysł fajny i ciekawy uśmiech
Sama chętnie bym się tak pobawiła na weselu uśmiech
Miłe urozmaicenie i na pewno każdy zapamięta to na dłużej uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dawid_Cz
początkujący
początkujący


Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 5

PostWysłany: Pon 31 Sty 2011, 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Wielkie dzięki za wszystkie spostrzeżenia, uwagi i opinie.
Chyba się jednak zdecydujemy na tego typu rozwiązanie uśmiech

Pozdrawiam
Dawid
_________________
Już wkrótce - 09.09.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group