Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Darmowa fotografia ślubna-oferta- plusy i minusy współpracy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Czw 20 Sty 2011, 0:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Emberro napisał:
April napisał:

andrzejz - co trzeba zrobić, żeby kościelny wyprowadził za kołnierz?


wtrącę: przebiegnij się parę razy podczas przysięgi miedzy księdzem (bo chcesz mieć fajny portret oczko ), a PM to nawet SAM ksiądz Cię wyprowadzi za kołnierz Very Happy

popr....mod


Bardzo różni są fotografowie i bardzo różni księża. Robie w tym biznesie parenaście lat (najcześciej jako kamerzysta) i widziałem dużo. Np. księdza który zaraz po przywitaniu młodych w czasie mszy zwrócił się do fotografa i kamerzysty, wskazał im miejsce w którym mieli stanąć i jeśli by odważyli się ruszyć to zostaną wyprowadzeni z kościoła.
Fotografów którzy w pogoni za optymalnym ujęciem krążą wokół księdza i młodych jak by mieli ADHD itd. a co mniej zręczni potrącają różne elementy wystroju kościoła, a to przewrócą świecznik a to kopną butem w dzwonki ministranta oczko
Żeby było w temacie. Technicznie teraz fot właściwie się nie schrzani, chyba że ktoś się bardzo postara. Problemem nowego jest natomiast znalezienie się w akcji. To jest reportaż, źle się ustawisz, nie przewidzisz pewnych sytuacji i już ujęcie stracone albo źle skadrowane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
papryka2
początkujący
początkujący


Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 6
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Wto 25 Sty 2011, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj nie zgodzę się bardzo łatwo skaszanić zdjęcia. Aparat zdjęcie zawsze zrobi tylko czy nada się to do czegoś więcej niż tylko usunięcia uśmiech Trzeba znać możliwości swojego sprzętu, wiedzieć jak aparat zachowa się przy danym świetle w danej sytuacji jak ostrzyć jak przysłona i wiele innych pierdół. no nie wspominając właśnie że trzeba wiedzieć gdzie stanąć bo to podstawa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
arturkos
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 52
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 25 Sty 2011, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zarembski napisał:

Zdjęcia są nie do uratowania nawet teraz, po kilku latach doświadczenia w obróbce. Very Happy


U mnie było dwóch prof-ów... i zdjęcia też się nie nadają... a plener zrobił facet, który na co dzień fotografował przyrodę i Edytę Górniak na okładkę płyty a nigdy weselny plenerów - zdjęcia będę oglądał jeszcze wiele, wiele lat z ogromną przyjemnością.

Wydaje mi się, że raczej to zależy od podejścia i wyobraźni aniżeli od oooooogromnego doświadczenia.

Prawda jest taka, że każdy może za 10tys. kupić już dobry sprzęt i fotografować wesela. Sprawa jest z resztą nieunikniona w dobie tak ogromnej popularyzacji wszelkiej maści elektroniki.
To czym odróżniają się inni to wyobraźnia. Tego nie da się kupić.
Na rożnych forach trwają dyskusję o tym czy warto należeć do organizacji czy nie. Zdania są podzielone (gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie) ale wg mnie warto. Zawsze warto iść w lepszym kierunku niż lokalne pstrykanie.
W wpja i agwpja średnio należy 50 Polaków... na ok. 24 tys. fotografujących wesela. Czy to mało czy dużo? Sami odpowiedzcie.

scaliłem 2 posty..moder
_________________
________________________________
Wedding photography & Lifestyle portrait
www.arturkos.com | poczta@arturkos.com | tel.:+48 607 60 30 21
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sebastianfrost
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 34
Skąd: Gostyń/Poznań/Włocławek

PostWysłany: Sro 26 Sty 2011, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arturkos napisał:
... W wpja i agwpja średnio należy 50 Polaków... na ok. 24 tys. fotografujących wesela. Czy to mało czy dużo? Sami odpowiedzcie.


Artur, to że do WPJA I AGWPJA nalezy 50 fotografow znaczy tylko tyle, że te 50 zdecydowało się opłacić wpisowe. Przynależność do WPJA i AGWPJA dzisiaj nie jest, oczywiście moim zdaniem , niczym szczególnym. Sam gdzieś w archiwum poczty mam zaproszenie do tych dwóch organizacji, wystarczyło wpłacić $$$ i już byłoby 51 Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
arturkos
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 52
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 26 Sty 2011, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sebastianfrost napisał:
arturkos napisał:
... W wpja i agwpja średnio należy 50 Polaków... na ok. 24 tys. fotografujących wesela. Czy to mało czy dużo? Sami odpowiedzcie.


Artur, to że do WPJA I AGWPJA nalezy 50 fotografow znaczy tylko tyle, że te 50 zdecydowało się opłacić wpisowe. Przynależność do WPJA i AGWPJA dzisiaj nie jest, oczywiście moim zdaniem , niczym szczególnym. Sam gdzieś w archiwum poczty mam zaproszenie do tych dwoch organizacji, wystarczyło wpłacić $$$ i już byłoby 51 Smile


O ile wiem, żadna z tych organizacji nie wysyła zaproszeń. Sebastian, sam wysłałeś zgłoszenie i jeżeli otrzymałeś pozytywną odpowiedź - zrezygnowałeś. Twoje względy - Twoja sprawa.
Dama z łasiczką to tylko farba i płótno ale nadal budzi respekt wesoły
_________________
________________________________
Wedding photography & Lifestyle portrait
www.arturkos.com | poczta@arturkos.com | tel.:+48 607 60 30 21
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Sro 26 Sty 2011, 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coraz częściej spotykam się z opiniami, że przynależność do takich związków straciło już sens i cały swój urok, że tam chodzi tylko o wpłacenie $ i prestiż, a niewiele ma to już wspólnego z rzeczywistym talentem i sposobem życia fotografa.
Wyrażę swoją opinię jako amator - do żadnego związku nie należę - robienie zdjęć ma mi sprawiać przyjemność, a zapisanie się i wpłacenie $ na konto związku nie wydaje mi się aż tak istotnym w życiu fotografa hobbysty.
Nie mówię tym samym, że to jest złe - jest jak najbardziej dobre, ale dla ludzi, których takie rzeczy bawią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
arturkos
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 52
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 26 Sty 2011, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ariene napisał:
Coraz częściej spotykam się z opiniami, że przynależność do takich związków straciło już sens


Dlaczego? Czy przemawiają za taką postawą argumenty?
_________________
________________________________
Wedding photography & Lifestyle portrait
www.arturkos.com | poczta@arturkos.com | tel.:+48 607 60 30 21
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Sro 26 Sty 2011, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba by zapytać autorów tych słów. Przeglądając sieć trafiam na takowe, ale ich nie zapisuję, więc nie przytoczę dokładnie. Jednak ogólne zniechęcenie ma wpływ na przemyślenia oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
arturkos
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 52
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 26 Sty 2011, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ariene napisał:
Trzeba by zapytać autorów tych słów. Przeglądając sieć trafiam na takowe, ale ich nie zapisuję, więc nie przytoczę dokładnie. Jednak ogólne zniechęcenie ma wpływ na przemyślenia oczko


Założyłem, ze skoro cytujesz to wiesz dlaczego akurat ten aspekt wart jest zgłębiania i promocji.
Spotkałem się z dwoma "typami" narzekaczy. Pierwszy, który twierdził, że należał ale zrezygnował bo coś tam. Okazało się, że NIGDY nie należał bo go odrzucono i jedynie siał ploty.
Drugi - postawa roszczeniowa. Należę więc zlecenie same wpadną a ja mogę osiąść na laurach. Niestety tak nie jest.
Organizacja, musi się z czegoś utrzymywać i słusznie, że są składki. Dzięki temu atrakcyjniejsza staje się pula nagród w konkursach.
Wg mnie - pierwszy etap - członkostwo, drugi konkursy, trzeci utrzymanie poziomu, czwarty (permanentny) poszukiwanie tego co za horyzontem. Nie jest to proces, który da się załatwić w miesiąc czy rok.

A najlepsze jest to, że życie samo weryfikuje wesoły)
_________________
________________________________
Wedding photography & Lifestyle portrait
www.arturkos.com | poczta@arturkos.com | tel.:+48 607 60 30 21
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Sro 26 Sty 2011, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie potrafię przekonać się do brania udziału w konkursach. Być może to jeszcze nie ten etap, może kiedyś zacznę szukać takich wrażeń jak konkurencja, na chwilę obecną fotografia ślubna to dla mnie fotografia, a nie rywalizacja. Jestem pewna, że kiedyś to się zmieni, że będę miała na to inne spojrzenie, dziś cieszę się, że tak nie jest oczko Wystarczającą nagrodą jest dla mnie zadowolenie klientów z otrzymanych zdjęć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group