Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zdjęcie powinno być dobre już na etapie jego tworzenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Angi__
początkujący
początkujący


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 1
Skąd: Żyrardów/Warszawa

PostWysłany: Sob 11 Gru 2010, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na 43 zdjęcia w galerii tylko 3 są z ceremonii ślubnej i kolejne 3 z wesela. To powinno dać do zastanowienia.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
eliza
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 163
Skąd: 51°47'N 19°28'E

PostWysłany: Sob 11 Gru 2010, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmmm no nie powalają zdjęcia delikatnie mówiąć... denerwują mnie przede wszystkim prawie w każdym przypadku w plenerze robienie zdjęć 'przez trawę' i ogólnie mam wrażnienie że para młoda jest za daleko. na niektórych miejscach to wręcz malutką częścią są a nie tematem głównym. widać że kadry się powtarzają no i ze wszystko centralnie też nie jest na plus.

edit.
zapomniałam że ogólnie strona sama mnie od razu odstrasza bo wygląda bardzo ubogo i nieprofesjonalnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sebastianfrost
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 34
Skąd: Gostyń/Poznań/Włocławek

PostWysłany: Pon 13 Gru 2010, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DobreFoty napisał:
sebastianfrost napisał:
A może akurat komuś będą się podobać takie zdjęcia ? Jeden lubi córkę a drugi matkę. Jeden znaczki a drugi klej do znaczków.


Nie zastanawiamy się nad tym czy się to komuś będzie podobać, bo na pewno komuś będzie.

Oceniamy czy zdjęcia są dobre. A dobre nie są.


Ja przestałem oceniać zdjęcia w kategoriach dobre/nie dobre. Wole bardziej kategorie podobają mi się/nie podobają. Nie raz już czytałem negatywne opinie na temat "dobrych" zdjęć. Niestety, zdjęcia ślubne bardziej mają się podobać , niż być dobre.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DobreFoty
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 15
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon 13 Gru 2010, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja przestałem oceniać zdjęcia w kategoriach dobre/nie dobre. Wole bardziej kategorie podobają mi się/nie podobają. Nie raz już czytałem negatywne opinie na temat "dobrych" zdjęć. Niestety, zdjęcia ślubne bardziej mają się podobać , niż być dobre.


Widzisz Sebastian. Jak się popatrzymy wstecz w historię fotografii to niezależnie od dziedziny w jakiej zdjęcia zostały wykonane zawsze zadziała następująca zasada ->

Zdjęcie, na którym oglądający rozpoznaje siebie jest przez niego łatwiej akceptowalne, nawet mimo słabości. Jak to mówisz "zdjęcia, które się podobają" mają więc niezwykle zawężony krąg odbiorców - parę młodą, ich rodziców, najbliższą rodzinę. Każdemu postronnemu obserwatorowi wydają się nudne, nieciekawe, banalne.

Dobre zdjęcie podoba się wszystkim. Często ludzie nawet nie wiedzą dlaczego. Dobry fotograf tworzy zdjęcia uniwersalne. Przy pomocy kompozycji, ujęcia decydującego momentu, pokazania emocji, symboliki itp. tworzy obrazy pełne przekazu. Możesz je potem pokazać na drugim krańcu globu, osobom kompletnie nieznającym osób przedstawionych na zdjęciach, a i tak uznane zostaną za dobre, interesujące, zrozumiałe.

Podsumowując. Kryterium uniwersalności jest moim zdaniem jedyną słuszną formą oceny jakiejkolwiek fotografii.
_________________
Arkadiusz Wojciechowski

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sebastianfrost
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 34
Skąd: Gostyń/Poznań/Włocławek

PostWysłany: Pon 13 Gru 2010, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Planuję ślub, szukam fotografa, otwieram jedną stronę, zdjęcia dobre, ale jakoś mi nie leżą, druga strona, technicznie idealne, dobre zdjęcia, ale, nadal to nie to, kolejny fotograf, oglądam galerię, o tak, te zdjęcia mi się podobają ... dzwonię. / To miałem na myśli pisząc o tym, że zdjęcia mają się podobać, nie wystaczy ze sa dobre, czasem nawet patrzę na zdjęcie uniwersalnie kiepskie, zły kadr, poruszone, nie ostre, coś ucięte, ale myślę sobię, cholera, no ma coś w sobie, to coś co sprawia że mi się podoba. Np. to zdjęcie - czy ono jest dobre ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Emberro
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 75
Skąd: Bielsko - Biała

PostWysłany: Pon 13 Gru 2010, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy dobre to nie koniecznie język Ale mnie się podoba. ( uwielbiam SZCZERE, nie pozowane uśmiechy na ludzkich twarzach)
To jest to o czym pisałeś. Zdjęcie musi przyciągnąć wzrok, mieć w "sobie to coś" Sam widziałem wiele zjdęć, które nie są technicznie poprawne, sa poruszone itd. Ale przyciągają wzrok. Później jak będę miał chwilę znajdę jakieś i wrzucę uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DobreFoty
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 15
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon 13 Gru 2010, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To miałem na myśli pisząc o tym, że zdjęcia mają się podobać, nie wystaczy ze sa dobre, czasem nawet patrzę na zdjęcie uniwersalnie kiepskie, zły kadr, poruszone, nie ostre, coś ucięte, ale myślę sobię, cholera, no ma coś w sobie, to coś co sprawia że mi się podoba.

Sam odpowiedziałeś na swoje pytanie. Dobre zdjęcie wcale nie musi być dobre technicznie, w sensie wycackane do bólu, wypieszczone, megaostre. Może być dobre technicznie ale to nie jest warunek konieczny. Dobre zdjęcie musi mieć to wszystko o czym piszesz. A podoba Ci się dlatego, że jest dobre ;) Chodzi o to, że odbierasz je nie oczami tylko emocjami, sercem. Przypadkiem okazuje się po analizie, że zdjęcie ma też dobrą kompozycję, jest dynamiczne, ma dobry moment itp. ale to dopiero później.


Cytat:
Np. to zdjęcie - czy ono jest dobre ?

Tak, to jest bardzo dobre foto, gratuluję wyboru. Jeśli ktoś ma w PF więcej takich zdjęć, możesz śmiało zamawiać go na swój ślub ;)
_________________
Arkadiusz Wojciechowski

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sebastianfrost
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 34
Skąd: Gostyń/Poznań/Włocławek

PostWysłany: Pon 13 Gru 2010, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arek, zdjęcie jest akurat mojego autorstwa, jest nieostre, poruszone, centralny kadr, czyli składowe "niedobrego" zdjęcia - jednak Para Młoda wybrała to zdjęcie do albumu, bo im się podobało, i tobie tez sie podoba Smile, i mi tez. Historia w wyborem fotografa jest historia przykładową - wcieliłem się w tym momencie w klientów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DobreFoty
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 15
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon 13 Gru 2010, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sebastianfrost napisał:
Arek, zdjęcie jest akurat mojego autorstwa, jest nieostre, poruszone, centralny kadr, czyli składowe "niedobrego" zdjęcia - jednak Para Młoda wybrała to zdjęcie do albumu, bo im się podobało, i tobie tez sie podoba :-), i mi tez. Historia w wyborem fotografa jest historia przykładową - wcieliłem się w tym momencie w klientów.


Domyśliłem się, że jest Twoje, stąd uśmieszek na końcu zdania.
A kadr wcale nie jest centralny, kompozycja mi bardzo siedzi. Wszystko jest w nim takie jak trzeba, a że pokazałeś na nim prawdę toteż nie dziw się, że zostało wybrane.

pozdro :)
_________________
Arkadiusz Wojciechowski

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sebastianfrost
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 34
Skąd: Gostyń/Poznań/Włocławek

PostWysłany: Pon 13 Gru 2010, 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podsumowywując - zdjęcia autora wątku niestety ani nie są dobre, ani mi się nie podobają. Pisanie o naturalnych, dobrych kadrach jest dorabianiem filozofii do kiepskiego warsztatu. Obawiam się, że podobne zdjęcia znajdziemy na wszystkich domenach fotografów z magicznym rozszerzeniem "prv". Mimo to, nadal nie wykluczam, że te zdjęcia mogą komuś się podobać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group