Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ten sam adres zameldowania narzeczonych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Pią 17 Wrz 2010, 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dam znać.
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 17 Wrz 2010, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem powinno się wyczytywać aktualne nazwisko. jedna sprawa, że dla kościoła nie jest małżeństwem para, która ślubu kościelnego nie ma, druga, że nasz kraj nie jest krajem wyznaniowym, żeby to miało jakikolwiek sens. jeśli zmieniasz nazwisko po cywilnym, a zamiast Kowalska nazywasz się Nowak to nazywasz się Nowak i już. cywilnie jesteście małżeństwem i KK powinien to respektować. nie jestem pewna, jak to jest u mnie w parafii, ale z tego co pamiętam to zaznacza się, że jakaś para jest już małżeństwem cywilnym, tak kojarzę, ale jeszcze poobserwuję, jak tam będę. z tym, ze u nas Młodzi nie "spadają" z ambony, po prostu stosowna adnotacja wisi przez jakiś czas w gablotce z ogłoszeniami.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Pią 17 Wrz 2010, 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miss na mojej wsi zapowiedzi są wyczytywane.
I brzmi to tak:Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Anna Nowak, z parafii ABC, panna i Jan Kowalski z parafii XYZ, kawaler. Zapowiedź 1.
I jeśli ktoś jest po ślubie cywilnym, to ksiądz nie wyczytuje , że zamężna czy żonaty, bo to nawet dziwnie brzmi. A przecież nie bedzie tłumaczył całej parafii, że akurat ta osoba jest po ślubie cywilnym.

Jak to jest - czy to jest zgodne z prawem czy nie, nie mam pojęcia. Nigdy tego nie zgłębiałam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pią 17 Wrz 2010, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewqa04 napisał:
Miss na mojej wsi zapowiedzi są wyczytywane.
I brzmi to tak:Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Anna Nowak, z parafii ABC, panna i Jan Kowalski z parafii XYZ, kawaler. Zapowiedź 1.
I jeśli ktoś jest po ślubie cywilnym, to ksiądz nie wyczytuje , że zamężna czy żonaty, bo to nawet dziwnie brzmi. A przecież nie bedzie tłumaczył całej parafii, że akurat ta osoba jest po ślubie cywilnym.

Jak to jest - czy to jest zgodne z prawem czy nie, nie mam pojęcia. Nigdy tego nie zgłębiałam.


To na mojej wsi zapowiedzi również spadają z ambony ale zdziebka więcej danych podają np Anna Nowak, panna zamieszkała Kozi Borek ul. Uliczna i Jan Kowalski kawaler zamieszkały Owczy Dołek, ul. Miła 15. Zapowiedź 1. lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
penelope
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 574

PostWysłany: Pią 17 Wrz 2010, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serio?pytajnik Ale to już chyba jest niezgodne z prawem... co z ustawą o ochronie danych osobowych? Serio, ja bym sobie nie życzyła, żeby ktoś mój adres podawał publicznie :/
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob 18 Wrz 2010, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas w parafii zapowiedzi są w gablocie w takiej wersji jak podała Ewa:

Cytat:
I brzmi to tak:Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Anna Nowak, z parafii ABC, panna i Jan Kowalski z parafii XYZ, kawaler. Zapowiedź 1.


A co do wspólnego adresu zamieszkania sądzę, że ksiądz nie będzie robił problemów, bo niby dlaczego uśmiech A przy wspólnym nazwisku powinno być wyczytywane to aktualne, bo przecież ksiądz dane spisuje z dowodu przynajmniej powinien. A do tego przynosi się świstek z USC przecież uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Sob 18 Wrz 2010, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W necie wyczytałam, że czasem podają nowe nazwisko i zaznaczają, że "pozostający w związku cywilnym" - czy coś w tym guście.

A nazwisko na naukach pozostanie mi panieńskie.
Bo na liście miałam takie, gdy się zapisywałam i oni mieli takie listy i uznałam, że nie będę się wykłócać, bo nawet nie mam nowego dowodu jeszcze i co im powiem?
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Nie 19 Wrz 2010, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smużko, na naukach nikt dowodu nie sprawdza, ale gdy będziesz składała dokumenty w kościele przed ślubem już tak. Dowiedz się więc lepiej jakie nazwisko powinno figurować na zaświadczeniu, żeby później nie było kombinacji. Sprawa raczej prosta, bo jak pamiętam ślub i nauki masz u Dominikanów (z tym, że oni podlegają bezpośrednio pod inny kościół i nie powiem Ci dokładnie, gdzie będziecie ostatecznie donosili dokumenty).
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Pon 20 Wrz 2010, 7:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle tylko, że dokumenty i wszytko zanoszę do swojej parafii, a nie tam, gdzie biorę ślub!
A w mojej parafii widnieję pod starymi danymi, na stare nazwisko będą też wszystkie zaświadczenia o sakramentach (chrzest, bierzmowanie), świadectwo religii (ewentualnie).
Z nowym nazwiskiem będzie tylko dowód osobisty.
No i odpis aktu ślubu cywilnego, który powie, że ja to ja.. mimo innego nazwiska w dowodzie.

Jak się nie będzie zgadzało, to pójdę i o.MP mi wystawi na inne nazwisko. Taką mam przynajmniej nadzieję, skoro zaznaczył, że nie będzie problemów z duplikatami, jeśli ktoś coś zgubi. A w korespondencji mam zachowany mail, w którym informuję o zmianie nazwiska i odpowiedź ojca.

Ale nie sądzę, żeby nazwisko to był problem, bo powiedział, że cokolwiek wybiorę i tak będzie ok.
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon 20 Wrz 2010, 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na dowodzie jest nazwisko panieńskie więc nikt nie powinien robić problemów. Bez przesady:) Na uczelni mi nie robili, że tu takie, tu takie, to w kościele też nie powinni oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group