Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ten sam adres zameldowania narzeczonych
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rakolada
kandydat
kandydat


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 40

PostWysłany: Wto 3 Sie 2010, 13:03    Temat postu: ten sam adres zameldowania narzeczonych Odpowiedz z cytatem

Witajcie, mam pytanie. Zameldowałam narzeczonego na stałe w moim mieszkaniu (nie będę się rozpisywać z jakich powodów, nie jest to tutaj akurat ważne). Ślub mamy za 5 miesięcy. Czy ksiądz może robić nam problemy przy spisywaniu protokołu, nawet jeśli razem nie mieszkamy (w końcu adres w dowodzie jest ten sam). Czy ktoś miał podobne doświadczenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 3 Sie 2010, 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego miałby robić problemy. Przecież wiele par mieszka ze sobą przed ślubem i włos im z głowy nie spada Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Wto 3 Sie 2010, 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sądzę, żeby Wam coś z tego powodu groziło. Najwyżej się skrzywi lub cos skomentuje pod nosem - ale to może zrobić zawsze. Rolling Eyes
My przed ślubem kościelnym będziemy już jakiś czas małżeństwem cywilnym i nie mamy zamiaru udawać, że ze sobą nie mieszkamy.
Narzeczonego jeszcze nie zameldowałam u siebie, ale planujemy to zrobić.
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
penelope
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 574

PostWysłany: Sro 15 Wrz 2010, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My będziemy zameldowani razem i rok po ślubie cywilnym.
Zastanawiam się tylko, jak to będzie na zapowiedziach, kiedy nazwiska narzeczonych będą te same. Smużka, myślałaś o tym?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Sro 15 Wrz 2010, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, nie będą uśmiech
Moj brat brał slub kościelny rok po cywilnym. Na zapowiedziach wyczytywano nazwisko panieńskie bratowej uśmiech Dla Kościoła wszak nie jesteście jeszcze małżeństwem uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
penelope
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 574

PostWysłany: Sro 15 Wrz 2010, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki uśmiech
Chociaż dla mnie to dziwne trochę, w końcu nazwisko nie jest wyznaczane przez Kościół, mam jakie mam w dowodzie.
U nas jeszcze jest tak, że oboje zmieniliśmy na podwójne, więc sytuacja jest podwójnie skomplikowana. Ale rozumiem, że będą czytać odpowiednio panienskie i kawalerskie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Sro 15 Wrz 2010, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak było czytane przed ślubem kościelnym mojego brata uśmiech
Najzabawniej brzmi to, że będziesz wciąż wyczytywana jako "panną" "_

A tak w ogóle Penelope - fajnie Cie znów widzieć Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Czw 16 Wrz 2010, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałam o tym, że dają stare nazwisko..
Tylko wtedy mógłby ktoś pójść do księdza i powiedzieć, że przecież ona już dawno po ślubie, więc jest przeszkoda...
Zresztą w mojej parafii i tak nikt mnie nie zna - za duża parafia, a ja się w niej nie pokazuję. Nawet sąsiedzi nie znają mojego nazwiska, bo na drzwiach mam tabliczkę z nazwiskiem śp. Dziadków.. a żadnych list lokatorów nie mamy.


Zastanawiam się, na jakie nazwisko mam robić nauki przedmałżeńskie!!
Pytałam dominikanina, do którego idziemy już w ten weekend, a on mówi, że nie ma pojęcia.. Rolling Eyes
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Czw 16 Wrz 2010, 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

penelope napisał:
Dzięki uśmiech
Chociaż dla mnie to dziwne trochę, w końcu nazwisko nie jest wyznaczane przez Kościół, mam jakie mam w dowodzie.
U nas jeszcze jest tak, że oboje zmieniliśmy na podwójne, więc sytuacja jest podwójnie skomplikowana. Ale rozumiem, że będą czytać odpowiednio panienskie i kawalerskie.

Też mnie to dziwi, a nawet więcej niż dziwi.
Wg prawa jestem już "kimś innym". Nie jestem panną i nie mam starego nazwiska. Kościół nie stoi ponad prawem, żeby to kwestionować.
Zresztą Kościół uznaje cywilne związki - nie ma tak, że ślubu nie było - Spróbujcie wziąć ślub cywilny z panem A, a do księdza iść w celu ustalenia samego kościelnego z panem B. Nagle Kościół zaczyna "widzieć" ślub cywilny i nagle nie jest on już bez żadnego znaczenia.
Irytuje mnie to, bardzo! Confused
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
penelope
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 574

PostWysłany: Czw 16 Wrz 2010, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smużko, daj mi później znać koniecznie, jak to wyszło, OK? Bo my też mamy tam, ale w listopadzie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group