Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jak wybrać fotografa?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Sro 28 Lip 2010, 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pająk ze zdjęcia wiecznie jak po wylince i bez którejś nogi Very Happy
żadna z Par, z którymi miałam przyjemność współpracować nie wykazała najmniejszego zainteresowania sesją studyjną, a wręcz przeciwnie, wszyscy nie mogli się doczekać pleneru. Po ślubie i weselu człowiek ma dość ścian i chciałby się poczuć swobodniej podczas zdjęć z pleneru oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Robert Liszka
początkujący
początkujący


Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 8
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon 2 Sie 2010, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PhotoLogy-StudioKreatywne napisał:
Zanim podejmiesz decyzję, zapytaj fotografa na jakim sprzęcie pracuje. Jakie ma obiektywy, jakie ogniskowe (szerokie, lub portretowe), jaki jest jego ulubiony obiektyw? Jeśli powie, że ma jeden uniwersalny do wszystkiego - lepiej podziękować!
Ale najlepszym sposobem jest odwiedzić galerię fotografa, lub poprosić o prezentację zdjęć na papierze:)


sprzęt jest waży, ale najważniejsze czy zdjęcia podobają się parze młodej, bo ilu to już mamy profesjonalnych fotografów ze swoimi lunetami Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pon 2 Sie 2010, 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na potwierdzenie słów Roberta dodam tylko, że na forach fotograficznych trafiłam wielokrotnie na pytania posiadaczy takich profesjonalnych sprzętów o to jak ustawić aparat w warunkach kościelnych, jak używać lampy, jaki obiektyw gdzie stosować... jak używać sprzętu, bo właśnie go zakupili, a do tej pory fotografowali robaczki i kwiatki. Tak więc nadal podtrzymuję, że nie sprzęt a człowiek czyni fotografię, sprzęt może mu w tym tylko pomóc, ale sam niczego nie zrobi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Pon 2 Sie 2010, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaraz mogę zostać pewnie trochę zlinczowana...ale trudno...
wg.mnie dobry fotograf...nie potrzebuje ciągłego zabiegania o klijętów itd.. ciągłego powtarzania wybierz mnie,ja jestem chętny itp..

dobry fotograf... to taki o którego klijęt zabiegać musi. nie neguję Waszej obecności tutaj.. szczególnie że niektóre zdjęcia są naprawdę ładne. niektórzy widzę początkują w tym fachu.
dobrą reklama dobrego fotografa są przedewszystkim opinie o nim,i jego pracy. My wybraliśmy swojego,kierując się opiniami. zdjęcia jego widzieliśmy i ujęły nas pięknem i brakiem zbędnego wydziwiania. współpraca była świetna,wstępne zdjęcia-narzeczeńskie portrety pozwoliły obu stroną otworzyć się na współpracę. a nam jeszcze bardziej przekonać się o profesjonalnym podejściu fotografa. co do zdjęć ślubnych... my nie wiele musieliśmy tłumaczyć,mówić... fotograf sam wyczuł nasze oczekiwania. proponował sam rozwiązania itd. my tylko wyrażaliśmy zgodę. My jesteśmy bardzo zadowoleni uśmiech i każdemu będę polecała. z radości płakaliśmy oboje na pokazie slajdów.. całość z muzyką tworzyło bowiem niesamowity efekt. a album robi furrorę tutaj Very Happy
a że Krzysiek nie pracuje w Pl..więc nikt mnie tu nie posądzi o reklamę.. póbka możliwości.. więcej przedstawiane jest indywidualnie jako gotowe prace..co też jest bardzo cenne jak dla mnie. www.stefanskiphotography.com
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pon 2 Sie 2010, 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorota, masz w zupełności rację, dobry fotograf ma już wypracowaną opinię, wieloletnia praca daje takie efekty. Jednak jeszcze kilka lat temu nie było tak zawalonego rynku i łatwiej było o zdobycie zamówienia, nawet tylko na podstawie opinii. Weź pod uwagę, że dobry fotograf się ceni ( i bardzo dobrze oczko ), przez co nie każdego na niego stać. Natomiast wśród tanich, uczących się dopiero fotografów, pobierających zaledwie część wartości usługi trwa totalny wyścig o klienta. Strasznie dużo jest ofert za 600-1200 zł, które nie wiele różnią się od kolejnej za tę samą cenę. Dobremu fotografowi płaci się nie tylko za wykonanie uslugi, ale też za wypracowany styl, a tego nie nabywa się w miesiąc czy rok oczko
Nie generalizuję, ale nawiązuję do większości, a potwierdzenie tych faktów jest wszem dostępne w ogłoszeniach uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Pon 2 Sie 2010, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

doświadczenie też.czasem zdobywa się latami ,czasem w kilka miesięcy. często fotograf jednak"kupuje ludzi" podejściem do pracy.z pasją i sercem..

nie wiem co sądzicie o pracach mojego fotgrafa..chętnie wysłucham.. i powiem jak długo On fotografuje..

a cena... jak ze wszystkim.. najczęściej jakość=cena... nie uogólniam..bo zdarzają się wyjątki.. ale nawet patrząc na końcowe efekty.. mogłam mieć album za parę euro.. bez efektu...i piękną księgę za kilkaset...zapierającą dech.. zależy kto czego oczekuje. dla mnie zdjęcia są bardzo ważne..

rzeczywiście fakty są dostępne w ogłoszeniach oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pon 2 Sie 2010, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorotam napisał:
nie wiem co sądzicie o pracach mojego fotgrafa..chętnie wysłucham.. i powiem jak długo On fotografuje..

ze swojej strony powiem tu, że nie poczuwam się do komentowania prac jego jak i innych fotografów, których prace są tu publicznie prezentowane. Opinie pozostawiam potencjalnym klientom, wiedząc, że ile ludzi tyle gustów.

dorotam napisał:
.. mogłam mieć album za parę euro.. bez efektu...i piękną księgę za kilkaset...zapierającą dech..

tu fajnie podkreślasz bardzo istotny element przy wyborze fotografa, czyli co daje w swojej ofercie, nawet jeśli nie standardowo, to dostosowując się do potrzeb klienta, w cenie nawet jeśli tylko zbliżonej do tej, która przyciągnęła klienta do danego fotografa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Robert Liszka
początkujący
początkujący


Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 8
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 3 Sie 2010, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja wychodzę z założenia, że dobry fotograf to taki fotograf z którego pracy zadowoleni są młodzi, rodzice, dziadkowie i goście Wink

pamiętajmy, że ze zdjęciami kupujemy fotografa wraz z jego kulturą osobistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Wto 3 Sie 2010, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

udało Ci się wszystkim dogodzić? Żeby to osiągnąć trzeba być geniuszem, cudotwórcą język Zawsze znajdzie się ktoś, kto małą głębię ostrości uzna za nieostre zdjęcie, a klimatyczne ziarno w B&W za śmieć a nie zdjęcie. Trzeba się liczyć z faktem, że to młodzi wybierają fotografa i robią to wg swojego gustu, a nie babci czy wujka. No chyba że wynajęciem fotografa zajmuje się teściowa oczko
Starsi częściej preferują zdjęcia czysto reportażowe, wręcz dokument, nie znajdując miejsca dla pokazania piękna w artystyczny sposób. Dla przykładu galerie, które są dla mnie wzorem:
http://www.jeffreyandjuliawoods.com/
http://www.jeffascough.com/
który wujek będzie się takimi zdjęciami zachwycał tak jak młodzi, którzy mają wyrafinowany smak i wiedzą za co zapłacili?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Przemysław Cioch
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 47
Skąd: Warszawa / Ostrowiec Św.

PostWysłany: Sro 13 Paź 2010, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedyne wyjście to poprosić o miniaturki połowy materiału z 2 ślubów. Jeśli styl pasuje i cena to juz pozostaje się zdać na umiejętności fotografa. W większości przypadków winni są sami Młodzi gdyż nie wiedzą czego oczekują i smakują po trochu każdej oferty. Na początku każda jest słodka ale może zostać gorycz na końcu języka jeśłi fotograf nie godzi sie na pewne ustępstwa.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 3 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group