Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jak wybrać fotografa?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KiSe
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 2269
Skąd: Poznań/Oświęcim

PostWysłany: Pią 25 Cze 2010, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi zależało by był to ktoś znajomy i na szczęście mój kolega jest fotografem i dzięki niemu był luz uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sob 26 Cze 2010, 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my wzieliśmy fotografa, który robił zdjęcia na weselu u mojej kuzynki. bardzo ładnie było zrobione, dostała piękny wielki album i mase zdjęć na płytce lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kotka0
kandydat
kandydat


Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 20
Skąd: Siemianowice Śląskie

PostWysłany: Sob 26 Cze 2010, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ariene Taką mam kwotę na umowie więc to kwota za całość.

Zacytuje może pierwszą ofertę jaką dostałam, ale potem ją zmodyfikowaliśmy:
OFERTA INDYWIDUALNA


1.Wykonanie zdjęć w USC + plener

Wersja 1: Fotoksiążka na papierze fotograficznym (wszystkie strony sztywne), rozmiar XL (30x30), plener max 25 zdjęć, zdjęcia z USC bez ograniczeń: 650 zł

Wersja 2: Fotoksiążka na papierze premium 200 g/m2 (wszystkie strony miękkie), rozmiar XL (30x30), plener max 25 zdjęć, zdjęcia z USC bez ograniczeń: 570 zł

Wersja 3: Fotoksiążka na papierze fotograficznym (wszystkie strony sztywne), rozmiar kwadratowy (21x21), plener max 25 zdjęć, zdjęcia z USC bez ograniczeń: 550 zł

Wersja 4: Fotoksiążka na papierze Premium 200 g/m2 (wszystkie strony miękkie), rozmiar kwadratowy (21x21), plener max 25 zdjęć, zdjęcia z USC bez ograniczeń: 500 zł

2.Dodatkowe fotoksiążki dla rodziców

Wersja 1: Fotoksiążka na papierze fotograficznym (wszystkie strony sztywne), rozmiar kwadratowy (21x21), plener max 25 zdjęć, zdjęcia z USC bez ograniczeń: 300 zł

Wersja 2: Fotoksiążka na papierze Premium 200 g/m2 (wszystkie strony miękkie), rozmiar kwadratowy (21x21), plener max 25 zdjęć, zdjęcia z USC bez ograniczeń: 200 zł

No ja wybrałam za 650 usługe zdjęć z fotoksiążką i potem placilam za albumy dla rodziców (po 60zl) i dwie rozkładówki w których są 3 zdjęcia (30zl to kosztuje jedna -a koszt tego to na pewno nie jest 30 zl) i dvd.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eliza
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 163
Skąd: 51°47'N 19°28'E

PostWysłany: Nie 27 Cze 2010, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dla meni ważne jest idywidualne ustawienie oferty bo są rzeczy które są dla nas zupełnie zbędnę a innych chcielibyśmy więcej niż normalnie, ale z tego co widze wszystko sie da dogadac uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Liszka
początkujący
początkujący


Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 8
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon 28 Cze 2010, 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę, że może się przydać...
Wink
http://robertliszka.pl/blog.html


Ostatnio zmieniony przez Robert Liszka dnia Pon 9 Sie 2010, 22:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PhotoLogy-StudioKreatywne
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 11
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 26 Lip 2010, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim podejmiesz decyzję, zapytaj fotografa na jakim sprzęcie pracuje. Jakie ma obiektywy, jakie ogniskowe (szerokie, lub portretowe), jaki jest jego ulubiony obiektyw? Jeśli powie, że ma jeden uniwersalny do wszystkiego - lepiej podziękować!
Ale najlepszym sposobem jest odwiedzić galerię fotografa, lub poprosić o prezentację zdjęć na papierze:)

www.photology.pl

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pon 26 Lip 2010, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PhotoLogy-StudioKreatywne napisał:
Zanim podejmiesz decyzję, zapytaj fotografa na jakim sprzęcie pracuje. Jakie ma obiektywy, jakie ogniskowe (szerokie, lub portretowe), jaki jest jego ulubiony obiektyw?

taaak, z pewnością ludzie nie interesujący się fotografią będą wiedzieli co z czym się je... mi młodzi zadają takie pytania, bo tak im radzą w necie, ale kiedy słyszą odpowiedź kompletnie nie mają pojęcia o czym rozmawiamy...
Może dla porównania - czy idąc do krawcowej pytasz jaką maszyną podszyje Twoje nogawki? Nie sądzę. Liczy się wynik, liczą się zdjęcia, które klient zobaczy najpierw w ogólnej galerii, a potem w całościówce fotografa, liczą się wszystkie elementy usługi, jakie fotograf jest w stanie przedstawić przed podpisaniem umowy, dodatki jak album, fotoksiążka, prezentacja, itp. Jak to wszystko przekona klienta do zawarcia umowy, nie ma potrzeby znać danych technicznych body i obiektywów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PhotoLogy-StudioKreatywne
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 11
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 27 Lip 2010, 9:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że wszystkie elementy, które wymieniłaś/łeś są istotne. Z resztą podstawowym wyznacznikiem jest galeria prac - jeśli ona nie przekona, to żadne prezentacja albumów nie pomoże!
Jednak nie odradzaj ludzim pytania o sprzęt - bo jest on bardzo istotny jeśli chodzi o cenę i jakość usługi. Poza tym dobry fotograf potrafi tak wyjaśnić różnice między rodzajami obiektywów (i inne niejasności), że para doskonale zrozumie, o co chodzi. Ważna jest rozmowa z klientem:) Moje pary same pytają np. w czasie pleneru, czy użyjemy fisheye'a, czy może zrobimy coś "na długiej lufie" wesoły - bo byli wcześniej dobrze uświadomieni i wiedzą, czego mogą wymagać!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Wto 27 Lip 2010, 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, że jeśli para jest świadoma możliwości technicznych danego szkła, czy body, to będzie pytała o modele, ale nie oszukujmy się, większość klientów nie wie i nie zamierza się tym interesować, a pytają bo tak im się proponuje, cokolwiek to ma potem oznaczać. Ja mówiąc młodym o sprzęcie staram się jak najprościej wytłumaczyć różnice, tak że nawet moja babcia je rozumie, tylko po co to klientom zupełnie nie interesującym się możliwościami, a tylko efektami ostatecznymi na odbitkach/ plikach? oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PhotoLogy-StudioKreatywne
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 11
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 28 Lip 2010, 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie o to chodzi, żeby przedstawić to jak najprościej i zrozumiale dla laika. Już sam sposób udzielania odpowiedzi może zasugerować Parze, czy ma do czynienia z profesjonalistą, czy z kimś kto go tylko udaje.
Ale, tak jak mówisz, jedynch to interesuje, drugich nie - ludzie są tak różni, że nie odgadniesz co im siedzi w głowach:))

Jestem ciekawa, jaki procent ludzi decyduje się jeszcze na "tradycyjne" zdjęcia w "zakładzie fotograficznym", na tle sztucznej kolumny, zasłony i wazononu z kwiatami?? brrrr...
Czy za te pieniądze nie lepiej mieć naturalne, spontaniczne zdjęcia w plenerze?uśmiech


www.photology.pl Fotografia Ślubna
_________________
Love is in the air:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Następny
Strona 2 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group