Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

slub cywilny z weselem czy bez??
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nika87
kandydat
kandydat


Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 12

PostWysłany: Pon 8 Lut 2010, 14:48    Temat postu: slub cywilny z weselem czy bez?? Odpowiedz z cytatem

Mam do was pytanie. Czy jesli planujemy wziac slub cywilny, a za 2 lata koscielny, to czy powinnismy po cywilnam organizowac wesele? Czy jedynie uroczysty obiad/kolacje? I kogo zaprosic na slub cywilny?? Dla mnie najbardziej liczy sie uczucie i to, ze chcemy byc razem. Najchetniej zaprosilabym tylko bliskie nam, zyczliwe osoby. Niestety musze sie sklonic do opcji 'tak jak wypada' Rodzina narzeczonego jest dosc konserwatywna... (nikt nigdy nie bral u nich slubu cywilnego ).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pon 8 Lut 2010, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli chciałabyś zaprosić tylko najbliższe osoby to nie widzę problemu. tym bardziej, że za 2lata planujecie kościelny po nim, rozumiem, wesele?? może zapytaj jak rodzina narzeczonego to sobie wyobraża, teraz wesele i później wesele?? kto za te 2 imprezy zapłaci i w ogóle?? nie sądzę by tak naprawdę ktoś się obraził, że nie zaproszono go na cywilny, kiedy jest jasno powiedziane, że zapraszacie garstkę osób, a wesele zrobicie po kościelnym. wytłumaczcie to rodzicom/rodzinie narzeczonego, skoro nikt u nich nie brał osobno 2 ślubów to może nie są pewni jak zorganizować to, by wszyscy byli zadowoleni.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nika87
kandydat
kandydat


Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 12

PostWysłany: Pon 8 Lut 2010, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzecz w tym, ze jeszcze im o cywilnym nie mowilismy... Na pewno nie przyjma tego z entuzjazmem... Oni wyobrazaja sobie wielkie wesele po slubie koscielnym na conajmniej 100 osob z Jego strony... No a zaplacic mamy oczywiscie my dwoje:D Chcielismy narazie wziac cywilny, bo koszty koscielnego i wesela na 3 dni nas przerastaja... a wogole, to nie powiedzieli nikomu w rodzinie, ze sie zareczylismy... Ale jak sie dowiedza szanowni wujkowie i ciocie, ze odbyla sie impreza a ich tam nie bylo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pon 8 Lut 2010, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nika - jezeli wszelkie koszty wesela ponosicie Wy to tylko i wylacznie od was powinny zalezec padające decyzje. Gdyby rodzice decydowali sie na poniesienie czesci wydatkow zwiazanych z weselem, np zaplacenia za gosci, to rozumiem ze mogliby wymagac od was zaproszenia ciotek i wujkow bo wg NICH wypada - ale skoro sami by za to placili, to czemu nie? Natomiast jesli wy macie zaplacic kilkadziesiąc tysięcy złotych to nie powinniscie sie sygerowac tym kogo na waszym weselu chce widziec mama czy tesciowa ale kogo wy chcielibyscie miec obok siebie tego szczegolnego dnia.
Mysle ze skoro i tak i tak w planach jest slub koscielny to mozecie zrezygnowac z wesela po slubie cywilnym i ograniczyc sie do obiadu czy lampki szampana. Z drugiej strony mozecie zrobic wesele juz teraz ale zrezygnowac z wielkiej imprezy po slubie koscielnym. Tylko jesli juz teraz mielibyscie robic weselisko, to czemu nie wziac slubu konkordatowego? Stoja jakies przeszkody? Nie chce byc wscibska ale jesli przeszkodą jest teraz koszt wesela to naturalnie go nie zrobicie i odpowiedzi na pytanie jakby sama sobie udzieliłas oczko A jesli to kwestia nauk, rezerwacji sali i fotografow etc, bierzmowania czy innych cZasochlonnych przedsiewziec to moze w przyszlym roku?
No chyba ze np chcecie wziac kredyt mieszkaniowy i w tym celu potrzebujecie slubu. Wtedy ja bym sie nie bawila w organizowanie wesela tylko wziela slub cywilny skromnie i bez pompy a oburzonych wujów i ciotki informowalabym ze slub koscielny bedzie i moze wtedy dostaną zaproszenie język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Pon 8 Lut 2010, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nika87 to jest wyłącznie Wasza sprawa jak to rozegracie. Mój Brat wziął ślub cywilny i nikogo na tym ślubie nie było i nikt nie miał o to pretensji. Rok później był kościelny i wesele.

Odpowiedz sobie na pytanie czy tego chcesz? I czemu decydujecie się teraz na cywilny pytajnik Jakby nie spojrzeć to i tak bedzie wydatek i tak. Przecież nie pójdziesz do ślubu w dresach. I nawet jak zrobisz tylko obiad dla najbliższych to też będzie trochę kosztować.

I jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje. Wiem, że to nie jest reguła, ale... lol

Często spotykam sie z taką sytuacją, że jak ktoś już wziął ślub cywilny, to potem ten kościelny odkłada i odkłada, bo zawsze jest coś pilniejszego i ważniejszego. Możesz sie nie doczekać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nika87
kandydat
kandydat


Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 12

PostWysłany: Wto 9 Lut 2010, 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Data slubu koscielnego jest juz ustalona. Odbedzie sie na pewno, bo moj narzeczony o tym zawsze marzyl Very Happy Niestety wielkie wesele wiaze sie z rezerwacja sali, kupnem sukni, kwiatow itd itd... a na to nie mamy w tej chwili ani czasu ani pieniedzy (oboje studiujemy dziennie i pracujemy ). Slub jest ustalony za dwa lata, bo wtedy koncze studia, no i jest wystarczajaco duzo czasu, zeby sie do niego przygotowac. Czemu chcemy slub cywilny... Wynajmujemy obecnie mieszkanie i po obliczeniach wyszlo nam, ze taniej byloby splacac kredyt na mieszkanie i mieszkac na swoim. Tym bardziej, ze ceny mieszkan spadaja i nie wiadomo, jak dlugo to tempo sie utrzyma. Jesli wzielibysmy w wakacje slub cywilny, to mielibysmy calkiem niezla zdolnosc kredytowa. Ponadto chcialabym wziac slub cywilny, jako pewnego rodzaju zapewnienie... nie zrozumcie mnie zle, ale wydaje mi sie, ze moi tesciowie czekaja chyba na jakas inna synowa... swiadczyc o tym moze ich wczorajsze stwierdzenie, ze cytuje 'Zareczyny nie sa zadnym zobowiazaniem, jestescie dwoma odrebnymi jednostkami' Taka mila dygresja przy kawie i ciastku... Na slowo slub sztywnieja,a do niedawna bylo powiedziane 'o slubie ani slowa'wykrzyknik Dziwne, ze tak wierzaca osoba, chce, zeby jej syn zyl w grzechu...
Ja osobiscie wolalabym tylko slub cywilny i wesele po nim. No ale w zwiazku trzeba isc na kompromisy język
Po wczorajszym uznalismy, ze latem bierzemy skromny slub cywilny i zapraszamy tylko rodzicow i rodzenstwo na obiad do restauracji, a za dwa lata jak uzbieramy na wymarzone wesele, to zaprosimy wszystkich. Moja tesciowa padnie na zawal... Dla niej slub cywilny kojarzy sie ze slowem herezja...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Wto 9 Lut 2010, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nika jak tesciowa padnie to juz problemu nie bedzie Twisted Evil Zrobilabym tak: wziela slub cywilny bez swiadkow, walczyla z bankiem o kredyt (rzeczywiscie nie wiemy jak dlugo rynek bedzie wam sprzyjal) i potem walczyla z cala reszta (ciotkami, wujkami, tesciami) Ale pomysl sobie ze po tych wszystkich wojnach wrocisz juz sobie do SWOJEGO mieszkania. Albo posunela sie dalej... o slubie cywilnym nie informowalabym nikogo. Bo i po co? A po slubie koscielnym zawsze mozna wmawiac ze byl konkordatowy Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nika87
kandydat
kandydat


Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 12

PostWysłany: Wto 9 Lut 2010, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za slowa pociechy :* Czasami juz naprawde rece mi opadaja... Wyglada na to, ze tesciowa miala inna synowa na oku, a ja pokrzyzowalam jej plany:P Tez o tym myslelismy, zeby nikogo nie informowac:D Zreszta nie wiem, czy nie odmowia przyjscia na slub (oznaczy to brak sztywnej atmosfery:P ) Chce ja jednak o tym poinformowac. Lepiej postawic sprawe jasno przed niz po slubie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Wto 9 Lut 2010, 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie zareczyny sa jasnym postaieniem sprawy. Jak chcesz ale ja bym nie mowila.Pomysl ile sobie gadania zaoszczedzisz lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Wto 9 Lut 2010, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale Cie Sadie podburza lol

ja bym jednak żadnych "walk" z rodzinką nie zaczynała, bo to są zupełnie niepotrzebne kwasy. To w końcu Wasze życie, Wasza decyzja i nikomu nic do tego.

Byłabym za skromnym cywilnym z obiadem - Wy, rodzice, świadkowie i ewe. rodzeństwo i tyle. Reszta ciotek, wujków pobawi się już na kościelnym. Teściowej ukręć nochal i zrób wg Waszego planu a nie wg. jej wyobrażeń uśmiech Najważniejsze, że macie w sobie z narzeczonym wsparcie i oboje chcecie tak naprawdę tego samego a to ułatwia bardzo sprawę uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group