Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Czas oczekiwania na zdjęcia/film ze ślubu???
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
teram
początkujący
początkujący


Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 4

PostWysłany: Pią 27 Lis 2009, 21:02    Temat postu: Czas oczekiwania na zdjęcia/film ze ślubu??? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich .
Czy ktoś z was orientuje się jaki czas potrzebny jest na wykonanie zdjęć ślubnych ( reportaż + plener) oraz zmontowania filmu?pytajnik Pytam się ponieważ chcę podpisać umowę z fotografem a słyszałam że niektóre pary czekają nawet do pół roku Shocked a chciałabym oszczędzić sobie nerwów......
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sheepi
początkujący
początkujący


Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 8
Skąd: Piaseczno k/Warszawy

PostWysłany: Pon 30 Lis 2009, 8:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Złożenie jednego filmu ok 2 godz. i przygotowanie go na DVD zajmuje przeciętnie 30 - 40 godz pracy, a więc bity tydzień jeśli usługodawca zajmuje się tylko montażem filmu. Ponieważ nigdy tak nie ma to trzeba się liczyć z miesięcznym terminem realizacji. Jeśli ślub bierzesz w późniejszym okresie tzn sierpień - październik to i dwa miesiące nie powinny cię dziwić.
Firmy przyjmują tyle zleceń że nie nadążają z nimi na bieżąco. W trakcie rozmowy z pewnością termin realizacji zostanie ci bliżej określony. Podejrzewam że nie znajdziesz firmy, która podejmie się realizacji zadania w okresie krótszym niż miesiąc.
Jeśli ktoś obiecuje że film zmontuje w 3 dni to zapomnij o tej firmie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mib
początkujący
początkujący


Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 2
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon 30 Lis 2009, 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miesiąc do 1,5 miesiąca to najbardziej realny termin. Jeśli plener będzie w inny dzień niż wesele to tez może wydłużyć nieco oczekiwanie. Montaz oczywiście zajmuje najwięcej czasu, ale i sam proces authoringu dvd jeśli to ma być porządna płyta z ciekawym menu a nie z z serduszkami i balonami to kolejne dni. Można tę sprawę załatwić w umowie np. zaznaczając,że film ma być oddany najpóźniej po 1,5 miesiącu a każdy kolejny tydzień zwłoki to 100 złotych mniej dla operatora, oczywiście jeśli wynika on z jego winy. Przypominam ,że w profesjonalnym montażu filmowym liczy się minimalnie jedną godzinę montażu na jedną minute gotowego filmu:) Lepiej poczekać trochę dłużej niż mieć po tygodniu "film" po którym tylko płacz pozostanie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lila
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 271

PostWysłany: Pon 30 Lis 2009, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak powiedział poprzednik: czeka się najczęściej od 1 do 2 miesięcy. Szczególnie w okresie letnim, gdy wesel jest dużo, montaż trwa dłużej. Trwa to też dłużej jeśli film (lub zdjęcia) robi tylko jedna osoba, która także potem zajmuje się obróbką (a nie np. jakaś firma dysponująca kilkoma kamerzystami, fotografami, grafikami itp.).
Ogólnie przyłączam się do stwierdzenia, że lepiej poczekać nawet 3 miesiące, a dostać coś wyjątkowego, niż po miesiącu otrzymać jakiś chłam.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
izabellstudio
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Lis 2009
Posty: 2
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Pon 30 Lis 2009, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdjęcia od tygodnia do miesiąca w zależności u kogo robisz i ile ma pracy jeśli jest to dobry fotograf to zazwyczaj tak to trwa ale na film miesiąc to super wynik myślę że dwa to bardzo realnie wygląda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
teram
początkujący
początkujący


Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 4

PostWysłany: Pon 30 Lis 2009, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje wam wszystkim za odpowiedzi uśmiech . Jestem totalnym laikiem w tej tematyce a dzięki wam już wiem jak mam rozmawiać i czego mniej więcej wymagać od firmy . pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sony85
maniak
maniak


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 1152
Skąd: śląsk

PostWysłany: Pon 30 Lis 2009, 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAJWAŻNIEJSZE!wykrzyknik nie płaćcie fotografowi albo kamerzyście przed otrzymaniem filmu czy zdjęć bo bedziecie dłuzej czekać...
..znam takie przypadki ze zapłacili i czekali naweet rok na zdjęcia i sie doprosć niemogli Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekb
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 10
Skąd: Wadowice, Kraków

PostWysłany: Pon 30 Lis 2009, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie 2 miesiace z poslizgiem, a im dalej w sezon tym dłużej sie czeka, bo zawsze daję wiecej niż w umowie (szkoda mi wielu fajnych nie oddac)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Wto 1 Gru 2009, 0:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy w umowie miesiąc, ale zobaczymy jak to będzie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Sob 5 Gru 2009, 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Większość moich znajomych w umowie ma 45 dni, zwykle oddaje się zdjęcia w ciągu 1-3 tygodni, zależnie od ilości zdjęć, pracy włożonej w efekt ostateczny, a umowne 45 dni jest bezpieczną granicą dla fotografa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group