Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

pomocy!!!!!!jak poradzić sobie z prooszczem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babyaggie
początkujący
początkujący


Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 9

PostWysłany: Wto 25 Sie 2009, 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co czytam mój post nie został do końca zrozumiany, ale trudno nie będę się już rozwodzić nad tą kwestią, bo mnie ona zupełnie nie dotyczy. Chciałam tylko (pod wpływam Waszych wypowiedzi) cofnąć: "ksiądz ma prawo odmówić chrztu" i zamienić na: "ma prawo dociekać i się nie pokoić faktem braku sakramentu małżeństwa".
Mam znajomych w podobnej sytuacji - i oni jakoś zrozumieli argumentację księdza i jego "kręcenie nosem". Osiągnęli kompromis, kiedy obiecali, że ślub kościelny wezmą w przyszłości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 25 Sie 2009, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie niepokój księdza może się objawić rozmową i przyciśnięciem pary dlaczego sprawa wygląda tak a nie inaczej, dlaczego niemaja śłubu, ale chcą ochrzcić dziecko. i tyle. nie namawiać, nie przymuszać, żeby rodzice nie musieli brać ślubu ze względu na księdza, bo on ma jakieś ale.... brat mojej przyjaciółki ma dwoje dzieci, z żoną są po ślubie cywilnym. pierwsze dziecko ochrzcili bez problemu, przy drugim usłyszeli od księdza, że nie są rodziną i jeśli nie wezmą ślubu kościelnego to ich dzieci nie zostaną dopuszczone do pierwszej komunii świętej Rolling Eyes a żeby wziąć slub kościelny to kazde z nich musiałoby nagle zacząć zgadzać się z KK co do wielu spraw dotyczących rodziny i życia albo ew. udawać. no chore po prostu. dzięki Bogu sa normalni księża, np. wmojej parafii, którzy nie robią ludziom większych problemów. ja jestem dzieckiem nieślubnym i jakoś chrzest otrzymałam Smile

nie jest tak, że ksiądz ma zawsze rację i jest świętą krową (za przeproszeniem), której nie można tknąć. nie wszystko co mówią i robią księża jest takie katolickie i w ogóle po Bożemu. ja jak widzę, ze ksiądz ma wiele za uszami to z całym szacunkiem, ale zwisa mi co on mówi i czego oczekuje. nawet nie nazwałabym księdza księdzem, gdybym usłyszała to co autorka tego tematu....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KiSe
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 2269
Skąd: Poznań/Oświęcim

PostWysłany: Sro 26 Sie 2009, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje zdanie jest takie :
Ksiądz powiniem ochrzcić dziecko bez względu na to czy rodzice mają ślub kościelny czy też nie , chrzest powinien być w niedziele chyba , że rodzice proszą o inny dzień tygodnia.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jowita
początkujący
początkujący


Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 1 Wrz 2009, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

babyaggie napisał:
Z tego co czytam mój post nie został do końca zrozumiany, ale trudno nie będę się już rozwodzić nad tą kwestią, bo mnie ona zupełnie nie dotyczy. Chciałam tylko (pod wpływam Waszych wypowiedzi) cofnąć: "ksiądz ma prawo odmówić chrztu" i zamienić na: "ma prawo dociekać i się nie pokoić faktem braku sakramentu małżeństwa".
Mam znajomych w podobnej sytuacji - i oni jakoś zrozumieli argumentację księdza i jego "kręcenie nosem". Osiągnęli kompromis, kiedy obiecali, że ślub kościelny wezmą w przyszłości.
ano właśnie!!!wygląda na to, że to Ty nie czytasz ze zrozumieniem. ja żaliłam się tylko, że księdza zgorszyła nasza informacja o tym,że mieszkamy razem i [b]chcemy wziąć ślub!!!to NIE BYŁA spowiedź, więc nie ma mowy o ew. rozgrzeszeniu w tym momencie!wykrzyknikwykrzyknikmówisz- ma prawo odmówić chrztu dziecku, bo jest to jakby konsekwencja wyborów jego rodziców "skoro nie mają ślubu kościelnego"wykrzyknik!ale jak mają go mieć,jeśli ten ksiądz odmawia im udzielenia tegoż ślubu, gdyż (tu cytat)"zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców 90%par mieszkających razem przed ślubem się rozwodzi",wobec tego on nam ten ślub odradza. dla jasności - nie mamy jeszcze dzieci, nie jestem w ciąży,ślub ma być za rok i to nie mój odmienny stan sprawia, że chcemy się pobrać.a z takim proroctwem, że on wie lepiej,że szkoda zachodu bo związek i tak się(wg amerykańskich uczonych)rozpadnie to sorry......
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
San
maniak
maniak


Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 1475
Skąd: Karlsruhe

PostWysłany: Sro 2 Wrz 2009, 7:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

az nei chce sie wierzyć, ze ksieża odmawiają słubów i chrztów. U mnie w parafii był kiedys bardzo mądry proboszcz (niestety już nieżyje), który mówił,z enie wolno odmówić jesli rodzice proszą o chrzest, bo co dziecko moze za grzech rodzicówpytajnik

Żaluję, ze juz nie żyje i nie udzieli mi ślubu. Był bardzo mądrym człowiekiem.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Sro 2 Wrz 2009, 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ze swieca takich w kosciele szukac niestety
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
San
maniak
maniak


Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 1475
Skąd: Karlsruhe

PostWysłany: Sro 2 Wrz 2009, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nooo. Moj obecny proboszcz w Polsce na szcescie slubu nam nie odmawia, ale powiedział,ze najlepiej jak sie wyprowadze od wtedy jeszcze narzeczonego. Wiec ja go spytałam czy mam mieszkac pod mostem bo mnei na mieszkanie nie stac i sie temat skonczył Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sro 2 Wrz 2009, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to mu powiedziałaś do słuchu lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Sro 2 Wrz 2009, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Księża i instytucja kościoła to był jeden z powodów, dla których zwlekałam z decyzją o ślubie. Nie podoba mi się postawa kościoła w pewnych sprawach i tematach, nie mówiąc o zachowaniu księży.

mają się za bóg-nie wiadomo-co a tak naprawdę ich zadaniem jest pomagać ludziom a nie stawać na drodze do szczęścia i, jakby nie było, rozpoczęciu życia "po bożemu".

San - zapiszę sobie Twoje słowa i jak przyjdzie nam ścierać się z moim proboszczem, to kto wie, czy nie wykorzystam... mogę? lol

na miejscu koleżanki, która ma problem ze swoim księdzem, poszłabym do innej parafii i tyle... szkoda czasu i nerwów na niereformowalnych ludzi, takich się nie zmieni, choćby nie wiem jakie argumenty im podsuwać pod nos. Jestem pewna, że załatwicie wszystko jak trzeba a za jakiś czas będziecie się z tego śmiać... bo to najlepsze, co można później z tym zrobić uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
San
maniak
maniak


Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 1475
Skąd: Karlsruhe

PostWysłany: Sro 2 Wrz 2009, 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosze bardzo Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group