Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

denerwujace stereotypy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy kobieta w ciazy nie moze iść w bieli do ślubu ????
oczywiscie, ze moze
76%
 76%  [ 26 ]
nie, powinna wybrac ecri lub jakis inny kolor
11%
 11%  [ 4 ]
moze, ale nie powinna zakladac welonu
11%
 11%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 34

Autor Wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Czw 19 Mar 2009, 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja to sobie tak tlumacze ze to roznica pokolen.Kiedys nasze babcie rumiencem by plonely jesli bylyby niezamezne w wieku 20 lat Rolling Eyes
Kiedys na koscielny slub zapraszalo sie cala wies z wielka pompa itd.Ksiadz byl czesto wazniejszy od starosty.Obecne czasy sa inne ale nasze babcie wychowane w takim przeswiadczeniu nie zmienia szybko zdania.Ja sie nawet mojej nie odwazylam spytac co mysli o naszym tylko cywilnym bo wiedzialam ze sie nie dogadamy.Ale o dziwo nie ma z tym problemow.Powiedziala ze cieszy sie tak jak jest.Super lol
Starsi ludzie maja swoje przekonania i ja sie nie czuje na tyle doswiadczona w zyciu zeby probowac ich przekonywac.Odczuwam ogromny szacunek do nich chociazby za to ze walczyli o nasz kraj podczas drugiej wojny swiatowej.Tego im nie powinnismy zapomniec.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Czw 19 Mar 2009, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te przesądy rzeczywiście są strasznie denerwujące. W czasach gdzie biała suknia i welon rzeczywiście świadczyły o "czystości" i w ogóle to ja rozumiem, że można by się było czepiać. Ale teraz zarówno kobieta w ciąży może iść do ślubu w białej sukience, jak i dziewica w czerwonej (a swoją drogą ciekawe co by te panie powiedziały jakby zobaczyły dziewczynę która w czerwonej sukni chce ślub kościelny brać lol ).

Moja mama brała ślub w ciąży. Ksiądz z jej parafii nie chciał jej udzielić ślubu, to dziadek zadzwonił do swojego kuzyna księdza i nie było problemu - szła w białej sukni, jedyne co to nie miała welonu, ale 20 lat temu tez na te sprawy się inaczej patrzyło. Dlatego wiem, że starsze pokolenie w mojej rodzince nie będzie się oburzać o żadną rzecz którą sobie wymyślę, a nie powiem, że pewnie by się ucieszyli jakbym w stanie błogosławionym szła do oltarza, bo się prawnuków doczekać nie mogą język
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Czw 19 Mar 2009, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

azia napisał:
racja trzeba było powiedzieć, że trzeba było patrzeć jak wychowało się własne dziecko a dopiero póżniej oceniać innych...
ja osobiście nie poszłabym do ołtarza z brzuchem, bo mi się to nie podoba ale nie widzę nic złego, że taka kobieta idzie w białej sukni do ślubu.. jestem jak najbardziej za!!


Ja też uważam, że albo powinno się iść do ślubu przed widoczną ciążą, albo już po rozwiązanie. Nie to żebym potępiała, bo nie o to chodzi. Nie trzeba być mężatką żeby być w ciąży, ale po prostu nie podobają mi się panny młode z widoczną ciążą. Jeśli jednak ktoś chce iść do ślubu będąc w ciąży, to uważam, że ma prawo założyć co che, nawet białą suknię z welonem.
I tak jak dziewczyna idzie w ciąży do ołtarza, to większość myśli, że biorą ślub z musu, dlatego ja bym tak nie zrobiła.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sony85
maniak
maniak


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 1152
Skąd: śląsk

PostWysłany: Czw 19 Mar 2009, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angel1978 napisał:
azia napisał:
racja trzeba było powiedzieć, że trzeba było patrzeć jak wychowało się własne dziecko a dopiero póżniej oceniać innych...
ja osobiście nie poszłabym do ołtarza z brzuchem, bo mi się to nie podoba ale nie widzę nic złego, że taka kobieta idzie w białej sukni do ślubu.. jestem jak najbardziej za!!


Ja też uważam, że albo powinno się iść do ślubu przed widoczną ciążą, albo już po rozwiązanie. Nie to żebym potępiała, bo nie o to chodzi. Nie trzeba być mężatką żeby być w ciąży, ale po prostu nie podobają mi się panny młode z widoczną ciążą. Jeśli jednak ktoś chce iść do ślubu będąc w ciąży, to uważam, że ma prawo założyć co che, nawet białą suknię z welonem.
I tak jak dziewczyna idzie w ciąży do ołtarza, to większość myśli, że biorą ślub z musu, dlatego ja bym tak nie zrobiła.


..ja ak samo... jak juz to bym wolała poczekac do rozwiązania..niezaleznie co sobie inni pomyśla...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Czw 19 Mar 2009, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie napisał:
ja to sobie tak tlumacze ze to roznica pokolen.Kiedys nasze babcie rumiencem by plonely jesli bylyby niezamezne w wieku 20 lat Rolling Eyes
Kiedys na koscielny slub zapraszalo sie cala wies z wielka pompa itd.Ksiadz byl czesto wazniejszy od starosty.Obecne czasy sa inne ale nasze babcie wychowane w takim przeswiadczeniu nie zmienia szybko zdania.Ja sie nawet mojej nie odwazylam spytac co mysli o naszym tylko cywilnym bo wiedzialam ze sie nie dogadamy.Ale o dziwo nie ma z tym problemow.Powiedziala ze cieszy sie tak jak jest.Super lol
Starsi ludzie maja swoje przekonania i ja sie nie czuje na tyle doswiadczona w zyciu zeby probowac ich przekonywac.Odczuwam ogromny szacunek do nich chociazby za to ze walczyli o nasz kraj podczas drugiej wojny swiatowej.Tego im nie powinnismy zapomniec.


Mnie to się wydaję, że starsi ludzie, nie ważne czy dziadkowie czy rodzice, to nie chcą chyba pamiętać jak sami byli młodzi, i co wtedy robili.
Ja mam spoko rodzinkę i u mnie nie mam takich beznadziejnych gadek. Moja babcia, zawsze mi opowiadała, że jak była młoda to ludzie więcej sexu uprawiali niż teraz, bo mieli więcej czasu, nie było internetu, telewizji itp. Opowiadała, że nawet w tamtych czasach dziewice do ślubu nie chodziły, tylko się po prostu o tym nie mówiło.
ja lubię starszych ludzi, i mam z nimi dobry kontakt, ale takich gadek co wypada, a co nie to nie słucham, teraz są inne czasy, i należy żyć tak jak się chce, i robić co się chce.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
azia
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 381

PostWysłany: Czw 19 Mar 2009, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeju cieszę się że nie tylko ja mam taki pogląd na ten temat... ostatnio podczas jakiegoś rodzinnego spotkania powiedziałam że nie poszłabym z brzuchem do ołtarza to o mało co a ciotki by mnie pobiły Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Czw 19 Mar 2009, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No pewnie, bo nie było by co obgadać ,a tak to mogły by sobie poużywać Twisted Evil
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
luciola86
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 201
Skąd: Zakliczyn

PostWysłany: Pią 20 Mar 2009, 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

betty22 napisał:
Nurtuje mnie inny pogląd- otóż mój kuzyn wpadl ze swoja dziewczyna, wzieli slub cywilny, bo na koscielny moze ich niebylo stac albo niechcieli- niewiem !Na ten fakt moja bacia sie strasznie oburzyla, ze mogli jednak wzisc koscielny, zrobic male wesele (nawet na kredyt) i bylo by ok! Na to ja znowu sie wkurzylam ze istnieje nadal takie glupie przekonanie ze trzeba od razu brac koscielny i niedogadam sie z babcia- bo ona swoje a ja swoje!


Mnie to tez strasznei denerwuje, ze jak tylko sie zajdzie w ciaze to rodzina strasznie nalega na slub, dla mnie to powinna byc decyzja mlodych jesli wiedza ze chca byc razem to niech biora slub. Wlasnie przez takie dawne stereotypy jest tyle rozwodow. Wiadomo ze jest duzo par ktore na poczatku zwiazku zalicza "wpadke" i dlaczego ciaza musi byc powodem do podjecia decyzji o slubie. Wg mnie lepiej poczekac przeciez mozna razem zamieszkac zobaczyc czy sie uda razem, a nie odrazu pakowac sie w malzenstwo. Jesli zobacza ze jest im ze soba dobrze to zawsze przeciez mozna pozniej wziac slub, nie ma zadnej przeszkody.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Botica
maniak
maniak


Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 1108
Skąd: Brzeszcze

PostWysłany: Pią 20 Mar 2009, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My rozmawialiśmy kiedyś z moim M. na temat ślubu z brzuszkiem...
Żadne z nas nie miało nic przeciwko. O czywiście wszystko zależałoby od tego który to miesiąc, jeżeli tak koło 6 czy 7 to raczej przesunelibysmy ślub. Nie dlatego, że nie wypada, ale dlatego, że nie mogłabym sobie użyć na swoim własnym weselu. ślub przsunelibysmy o kilka miesięcy zeby dzidiz zdążyła przyjść na świat i troszkę podrosnąć...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
luciola86
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 201
Skąd: Zakliczyn

PostWysłany: Pią 20 Mar 2009, 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angel1978 napisał:


I tak jak dziewczyna idzie w ciąży do ołtarza, to większość myśli, że biorą ślub z musu, dlatego ja bym tak nie zrobiła.


No u nas jest troche inaczej i nikt nie mysli ze bierzemy slub z musu, bo juz wczesniej wiedzieli ze bierzemy slub we wrzesniu. Nawet ksiadz jak spisywal protokol to jest tam takie pytanie czy mamy jakis przymus do tego zeby wziac slub np ciaza itp. usmiechnal sie do nas i powiedzial ze w naszym przypadku nawet nie musi pytac bo i tak zdecydowalismy wczesniej na wrzesniowy slub, wiec ciaza tylko troche nam przyspieszyla plany. A co do pojscia do oltarza z brzuchem ja nie mam obiekcji w sumie bede dopiero w poczatkach piatego miesiaca wiec tak strasznie tego brzucha nie bedzie widac. Zreszta jak to powiedzial moja pani ginekolog bede w najlepszym miesiacu na zabawe bo w drugim trymestrze kobiety maja najwiecej energi uśmiech A jakbysmy odlozyli to na pozniej to i tak zle bym sie z tym czula bo wiadomo jak to z malym dzieckiem, trzeba sie nim zajac, wiec musialabym albo z pol roku odczekac, albo zrobic jakies male przyjecie, a ja od zawsze marzylam o duzym weselu uśmiech Za to po narodzeniu dziecka bede mu sie mogla calkowicie poswiecic, a nie myslec o nadchodzacym slubie uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group