Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

kłopoty przedślubne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 2 Kwi 2009, 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panna napisał:
MissIndependent napisał:
bo jeśli płacą rodzice to sorry, ale dla mnie jest głupotą jeśli rodzeństwo planuje śluby w tym samym roku, a co dopiero w tym samym dniu.



Miss rodzice chyba sa swiadomi tego ze skoro jest sie juz dlugo razem to odkladaja te pieniadze systematycznie i od dawna maja na to fundudsz przygotowany, tak przynajmniej jest u mnie u mego narzeczonego i u znajomych gdzie siostry biora slub miesiac po miesiacu znajomy ma slub a 2 tyg pozniej jego brat i u wszystkich placa rodzice i dla nikogo nie byl to problem bo przeciez decyzja o slubie nie jest decyzja nagla
rodzice zazwyczaj "czuja co sie swieci"

ale nie każdy planuje ślub z 2letnim wyprzedzeniem. poza tym rodzeństwo nie konieczie ma ochote zesobą się konsultować "ja wezmę śłub teraz, Ty za rok". potem nagle wychodzi, ze rodzeństwo bierze ślub w odstępie kilku miesięcy Confused tak też bywa.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
panna
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 360

PostWysłany: Czw 2 Kwi 2009, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mysle ze to sprawa indywidualna kazdej rodziny, jedni nie widza w tym problemu (niezaleznie od zamoznosci rodziny) a inni widza uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 2 Kwi 2009, 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz, nie każdy rodzic ma jednak ochotę zadłużać się na dwa śluby w krótkim okresie czasu. to jednak jest problem, szczególnie jak są rednio zamożni. to jeden z powodów, dla których ja owej tradycji finansowania ślubu przez rodziców nie hołduję.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
panna
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 360

PostWysłany: Czw 2 Kwi 2009, 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no znam rodzicow mlodych ktorzy od czasu gdy ich dzieci pokonczyly 18 lat to tworzyli taki fundusz a ze dzieci sa blizej 30 niz 20 to maja przygotowane pieniadze na wszystkie 3 slub chocby w jednym miesiacu-ale kosztem wyzeczen juz od 18 roku zycia dzieci, a z reszta nie wiem wydaje mi sie ze to na prawde indywidualna sprawa i jesli dzieci dzieci sie pobieraja w krotkim odstepie czasu to moga te pieniadze podzielic na pol i kazdemu dac choc troche, by bylo sprawiedliwie, a to ze mlodzi wybrali sobie takie daty to ich wybor i tym samym forma finansowania
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Czw 2 Kwi 2009, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i pomysł z dzieleniem na pół jest ok, ale... co jesli jedno z rodzeństwa planuje ślub z 2-letnim wyprzedzeniem, żeby rodzicom nie robić wielkiego problemu z uzbieraniem kasy, a drugie zobaczy, że rodzice trochę kasy mają i mówi "to my tez chcemy ślub już skoro dostaniemy połowę z tego co to pierwsze miało dostać"pytajnik
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
panna
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 360

PostWysłany: Czw 2 Kwi 2009, 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no fakt-to tez racja mysle ze trzeba zapytac po prostu rodzicow jak to widza
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
margeritta
gaduła
gaduła


Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 279
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią 3 Kwi 2009, 7:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

be@atka napisała:
Cytat:
Może i pomysł z dzieleniem na pół jest ok, ale... co jesli jedno z rodzeństwa planuje ślub z 2-letnim wyprzedzeniem, żeby rodzicom nie robić wielkiego problemu z uzbieraniem kasy, a drugie zobaczy, że rodzice trochę kasy mają i mówi "to my tez chcemy ślub już skoro dostaniemy połowę z tego co to pierwsze miało dostać"pytajnik


No u nas było mniej więcej właśnie tak - choć nigdy nie było mowy o dzieleniu kasy na pół. Ale ja żeby przygotować i moich rodziców i mamę PM powiedziałam o naszych planach z dwuletnim wyprzedzeniem. A siostra PM wtrąciła się jak my już mieliśmy wszystko zaplanowane i oświadczyła że oni biorą ślub za rok i już. Nawet miała pomysł żeby oba śluby były w 2010 ale ja się temu zdecydowanie sprzeciwiłam. My byliśmy pierwsi choć szczerze mówiąc byłam gotowa odłożyc nasz ślub o rok gdyby ona się uparła.

Tak to jest że niektórzy ludzie liczą się z innymi a inni myślą że są pępkiem świata i wszytsko powinno kręcić się wokół nich.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
panna
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 360

PostWysłany: Pią 3 Kwi 2009, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niekoniecznie- bo jest jeszcze opcja, ze komus moze to nie przeszkadzac
ja bym nie miala nic przeciwko gdyby moj brat mial wesele tydzien po mnie
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lena_tychy
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 56
Skąd: silesia

PostWysłany: Nie 5 Kwi 2009, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brat mojego narzeczonego bierze ślub 40 dni po nas. W ogóle poznali się tego samego dnia co my, zaręczyli prawie tego samego dnia... dziwnie no ale cóż lol
_________________

29.08.2009 zakładam sim locka Very Happy

electronic music freak uśmiech


Ostatnio zmieniony przez lena_tychy dnia Nie 5 Kwi 2009, 18:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Nie 5 Kwi 2009, 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panna napisał:
niekoniecznie- bo jest jeszcze opcja, ze komus moze to nie przeszkadzac
ja bym nie miala nic przeciwko gdyby moj brat mial wesele tydzien po mnie

ależ ja też nie oczko i wątpię by ktokolwiek miał przeciwko...o ile nie finansują tego rodzice, bo 2 śluby w tak krótkim czasie to przesada. może rodzice by się nie odezwali, ale dzieci same powinny dojść do pewnych wniosków i jakoś to załatwić, żeby ich odciażyć.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Następny
Strona 24 z 25

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group