Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ślub z żonatym facetem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:
a co by było gdyby facet (po ślubie kościelnym) wyrzekł się wiary (apostazja - czy cuś) i teraz jest na przykład świadkiem Jehowy, albo całkowicie niewierzący....to czy w takiej sytuacji można wziąść taki ślub kościelny gdzie jedna strona składa przysięge Razz


To jest właśnie pytanie. Według prawa tak, ale czy ktoś udzieli takiego ślubu?
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to dobre... Facet wyrzeka się wiary, żeby przed obliczem Boga złożyć przysięgę małżeńską... Nie lubię tego. W pełni podzielam zdanie Deiny.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Deiną i Margą.. Zresztą, ceremonia ceremonią, ale czy takie kombinowanie, wyrzekanie się wiary, ślubowanie z żonatym facetem i w sumie bigamia w świetle kościoła są do przyjęcia? W którym piekle potem będzie się taki pan młody poniewierał? oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wkurzają mnie takie śluby kościelne tylko dla otoczki... kurczę, ludzie biorą ślub kościelny aby uświęcić ten sakrament i stanąć i ślubować przed Bogiem a nie dla białej sukienki i dlatego słynnego: "co ludzie powiedzą..."

Kiedyś słyszałam o czymś takim jak rozwód kościelny... jednak z tego co mi wiadomo, bardzo ciężko go dostać i nie wystarczy: trwały i całkowity rozkład pożycia...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ruda_wiewiórka napisał:
Kiedyś słyszałam o czymś takim jak rozwód kościelny... jednak z tego co mi wiadomo, bardzo ciężko go dostać i nie wystarczy: trwały i całkowity rozkład pożycia...

NIE MA czegoś takiego jak rozwód kościelny. Jest stwierdzenie nieważności małżeństwa, czyli udowodnienie, że małżeństwo nie zostało ważnie zawarte, czyli naprawdę nigdy nie istniało. Ale masz rację - to skomplikowana i dość kosztowna sprawa.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasztanowa napisał:
(...) Jest stwierdzenie nieważności małżeństwa


O toto uśmiech właśnie o to mi chodziło :*Kasztanowa :*
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group