Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Slub osob bez obywatelstwa Polskiego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
julkah
początkujący
początkujący


Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 2

PostWysłany: Wto 23 Lis 2010, 21:30    Temat postu: Slub osob bez obywatelstwa Polskiego Odpowiedz z cytatem

Witajcie!

Mam takie moze troche nietypowe pytanie, ale mam nadzieje ze moze ktos z was wie:

Jestem urodzona w Polsce, ale 20 lat temu rodzice przeprowadzili sie do Austrii wiec mam austriackie obywatelstwo, nie polskie... Moj przyszly maz jest Anglikiem... Czy mozemy wziac slub konkordatowy w Polsce mimo ze zadne z nas nie ma obywatelstwa Polskiego i tylko ja jestem zameldowana w Polsce? Mimo ze akurat mieszkam w Anglii...?

Pozdrawiam,
Julka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Sro 24 Lis 2010, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej będzie jak zadzwonisz do jakiegokolwiek USC i zapytasz po prostu. Na pewno Ci wszystko ładnie wyjaśnią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 24 Lis 2010, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze ślubem kościelnym nie powinno być problemu, ale jakoś trudno mi sobie wyobrazić cywilną część ślubu, kiedy ani Młody, ani Młoda nie mają polskiego obywatelstwa Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Sro 24 Lis 2010, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

własnie większy problem może być z kościelnym...

czy Twoj narzeczony jest katolikiem? ma chrzest i bierzmowanie?? jeśli nie to może być problem z udzieleniem sakramentu.

co do obywatelstwa... to nie wiem dokładnie. lepiej spytaj-najlepiej w usc w miejscu Twojego meldunku. numer tel znajdziesz na internecie

powodzenia!!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Sro 24 Lis 2010, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze może być to potraktowane jako ślub katolika/katoliczki z osobą innego wyznania/niewierzącą.
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Sro 24 Lis 2010, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak uśmiech ale to wtedy inna wersja ślubu uśmiech więc też się lepiej dowiedzieć uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 24 Lis 2010, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Autorko, tutaj masz wszystko wyjaśnione:
http://www.kobietaiprawo.pl/zawieranie-malzenstw-przez-cudzoziemcow-w-polsce.html
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julkah
początkujący
początkujący


Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 2

PostWysłany: Wto 30 Lis 2010, 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziekuje za wasze odpowiedzi! Moj narzeczony jest Anglikaninem, to taka light wersja katolikow uśmiech Ale ma i chrzest i bierzmowanie. Ja slub cywilny to w sumie moge wziac w Anglii, ale koscielny i wesele to bardzo chcialabym miec w Polsce. Czuje sie bardzo zwiazana z Polska mimo ze sie tam nie wychowalam.

Jeszcze raz bardzo dziekuje!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group